SHBA: Trump njoftoi protesta masive

SHBA: Trump njoftoi protesta masive

Presidenti aktual i SHBA-së, Donald Trump, njoftoi një protestë të madhe për 6 janar, kur Kongresi duhet të konfirmojë fitoren e Joe Bidenit.

Sidoqoftë, trazirat në rrugët amerikane filluan tashmë në rrugët e kryeqytetit amerikan, Uashington.

Policia e kësaj të fundit ka dëbuar drejtuesit e grupit “Djem krenarë” nga qyteti dhe arrestoi dy persona, të cilët mbështetën përpjekjet e presidentit për të sfiduar rezultatet e zgjedhjeve sipas të cilave fitoi Joe Biden. Pati gjithashtu një konflikt midis mbështetësve të Trumpit dhe policisë në rrugët e Uashingtonit.

Trump duhet të paraqitet para protestuesve këtë pasdite në parkun publik Ellipse, në jug të Shtëpisë së Bardhë, shkruan në llogarinë personale të Trumpit në Twitter

“Marshi! Uashingtoni është përmbytur me njerëz që nuk duan të lejojnë zgjedhjen e demokratëve të krahut të majtë radikal”, shkroi Trump më herët, duke shtuar se “Shihemi në Uashington!”. /Telegrafi/

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1346588064026685443?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1346588064026685443%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Ftrazira-ne-rruget-e-uashingtonit-trump-njoftoi-nje-proteste-te-madhe%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *