RMV: 166 raste të reja, 416 të shëruar, 10 viktima

RMV: 166 raste të reja, 416 të shëruar, 10 viktima

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 049 testime për Covid dhe prej tyre 166 kanë rezultuar pozitivë me virusin, ose 16 për qind e testeve të kryera. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 416 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 10 pacientë.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 411 040 testime .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *