Pendarovksi dhe Radev do të udhëtojnë për në Itali dhe Vatikan

Pendarovksi dhe Radev do të udhëtojnë për në Itali dhe Vatikan

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski sot në Aeroportin ndërkombëtarë-Shkup do të realizoj një takim me presidentin e Bullgarisë Rumen Radev, ndërsa më as dy presidentët me aeroplan të qeverisë bullgare do të udhëtojnë për në Itali dhe Vatikan.

Pas arritjes në Romë, është paraparë që presidenti Pendarovski të realizoj një takim edhe me presidentin italian, Serxho Matarella./shenja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *