Alarm për bombë, aeroplani i Ryanair ulet në aeroportin e Berlinit

Alarm për bombë, aeroplani i Ryanair ulet në aeroportin e Berlinit

Një aeroplan i kompanisë “Ryanair”, i nisur nga Dublini, me destinacion Krakovian në Poloni, u detyrua të bënte një ulje emergjente të aeroportin e Berlinit pas një alarmi për bombë.

Pas verifikimeve dhe kontrolleve rezultoi se alarmi për bombë në aeroplanin me pasagjerë ishte fals.

Zëdhënësi i policisë së Berlinit, edhe pse nuk citoi arsyet e vërteta të emergjencës u shpreh se “kontrolli i bagazheve dhe avionit nuk gjeti asnjë send të rrezikshëm dhe pasagjerët u kthyen në bord për të vijuar udhëtimin e tyre në Poloni”./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *