Moti sot me diell, temperatura deri në 26 gradë

Moti sot me diell, temperatura deri në 26 gradë

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të matura si dhe me erë të dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 11 gradë, derisa ajo maksimale nga 18 deri në 26 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryj erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 7 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 24 gradë Celsiusë./lajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *