Maqedoni: 670 raste aktive me Covid19, vaksinimi po jep rezultate

Maqedoni: 670 raste aktive me Covid19, vaksinimi po jep rezultate

Numri i rasteve aktive me coronavirus është 670, ndërsa dje u regjistruan vetëm 10 raste të reja me coronavirus, njofton Telegrafi Maqedoni.

Autoritetet shëndetësore thonë se vaksinimi po jep rezultate dhe bëjnë thirrje që të respektohen masat mbrojtëse kundër coronavirusit.

Sipas të dhënëve zyrtare nga ueb faqja vakcinacija.mk deri më tani janë vaksinuar 245.413 persona.

Në bazë të numrit të rasteve të reja me coronavirus, Komisionin për Sëmundje Infektive do të marrë vendime të reja për zbutjen e masave restriktive./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *