Maqedoni: Konfirmohet varianti indian i koronavirusit

Maqedoni: Konfirmohet varianti indian i koronavirusit

Në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar varianti indian i koronavirusit.

Ky lloj i virusit është detektuar te një pacient, i cili që një javë është i shtrirë në spital privat në Maqedoninë e Veriut, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Pacienti është kthyer nga Iraku, ku ka qenë i hospitalizuar për 10 ditë.

Gjendja shëndetësore e pacientit është stabile dhe nuk ka shenja për rrezik./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *