Moti sot

Moti sot

Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare dhe më i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 6 deri në 15 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri në 31 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë Celsiusë./koha.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *