Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa pasdite pritet reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 9 deri në 18 gradë, ndërsa temperaturat maksimale nga 25 deri në 33 gradë celsius.

Për ditët në vijim pritet mot i ngjashëm, ndërsa të shtunë moti pritet të jetë i paqëndrueshëm dhe reshje lokale të shiut./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *