Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura të larta gjatë gjithë ditës kurse në orët e mbrëmjes do të ketë një freski të lehtë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 18 deri në 36 gradë Celsius. Lagështia e ajrit do të jetë e madhe kurse sipas parashikimeve, erë nuk do të ketë.

Edhe në ditët në vijim priten temperatura të larta kurse ditën e premte (2 korrik) pritet ndryshim i motit dhe ulje të temperaturave. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *