Moti i nxehtë me temperatura të larta

Moti i nxehtë me temperatura të larta

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 22 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 32 deri 39 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i nxehtë me temperatura deri 40 gradë celcius. Ndërsa të premten paralajmërohet ulje të temperaturave./shenja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *