Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 32 deri në 41 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura minimale do të jetë rreth 19 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 39 gradë Celsiusë./lajmpress/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *