Deri të premten mot i ngrohtë, në fundjavë mot jostabil

Deri të premten mot i ngrohtë, në fundjavë mot jostabil

Deri të premten do të mbizotërojë mot i qëndrueshëm dhe shumë i ngrohtë. Të Premten nga fundi i ditës në pjesët lindore do të ketë paqëndrueshmëri të izoluar, ndërsa në ditët e fundjavës në shumë vende do të mbajë mot jostabil, me shi të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erëra të forta./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *