Shiu përmbyt rrugët e Shëngjinit, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe, pushuesit boshatisin plazhin

Shiu përmbyt rrugët e Shëngjinit, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe, pushuesit boshatisin plazhin

Reshjet e shiut që nisën sot rreth mesditës kanë mbuluar rrugët e Shëngjinit ndërsa pushuesit boshatisën plazhin.

Intensiteti i reshjeve dhe prurjet e shumta përmbytën rrugët ndërsa kanalizimet e ujërave të zeza që u bashkuan me ato të bardha dolën në sipërfaqe. Kjo krijoi një pamje jo të këndshme për zonën turistike të Shëngjinit dhe vështirësoi lëvizjen e qytetarëve dhe makinave.

Ashtu sikurse  ishte parashikuar reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë një pjesë të mirë të territorit të vendit ku në disa zona janë shfaqur edhe në formë shtrëngatash. Pak para mesditës, reshjet përfshinë edhe kryeqytetin duke i kapur të papërgatitur qytetarët, të cilët në mëngjes dolën më mëngë të shkurtra dhe pa çadra.

/abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *