Njollat ​​e djersës do të zhduken plotësisht: Tri mënyra të thjeshta për të hequr shenjat e verdha nga rrobat

Njollat ​​e djersës do të zhduken plotësisht: Tri mënyra të thjeshta për të hequr shenjat e verdha nga rrobat

Gjithçka që ju nevojitet, tashmë e keni në shtëpi

Koha e ngrohtë verore do të thotë të veshësh një gardërobë më të shkurtër dhe më të lehtë, por sado e përshtatur me kushtet e motit, është e pashmangshme që të shfaqen njollat ​​e djersës.

Këto njolla zakonisht shfaqen në sqetull ose jakë dhe më së miri shihen në veshje të bardha dhe të tjera të lehta.

Janë jashtëzakonisht të dukshme dhe të vështira për t’u larë, ndaj mund të jenë një problem i madh sidomos për adhuruesit e rrobave të bardha.

Sigurisht, nuk keni pse ta hidhni menjëherë garderobën tuaj. Aty ku metodat zyrtare kanë dështuar, pra produktet profesionale të pastrimit, aplikoni metodat shtëpiake.

Sode buke
Efektet e fuqishme të sodës së bukës duket se nuk kanë fund dhe vazhdimisht po zbulohen efekte të reja të këtij pluhuri. Soda gjithashtu është treguar të jetë efektive kur bëhet fjalë për heqjen e njollave të djersës.

Ju duhet të përzieni katër lugë çaji sodë buke dhe një çerek filxhani ujë. Aplikojeni këtë përzierje me një furçë dhëmbësh të vjetër në njollë, fërkojeni dhe lëreni të veprojë për rreth një orë. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët. Nëse është e nevojshme, përsërisni procedurën dhe gjatë tharjes mos i lini rrobat drejtpërdrejt në diell.

Vodka ose uthull
Përzieni vodkën ose uthullën me ujë dhe spërkatni njollën pak para se ta lani.

Aspirina
Pritini tre deri në katër aspirina, më pas përzieni pluhurin me ujë të ngrohtë dhe përzieni derisa aspirina të tretet. Më pas njomni njollën në atë lëng dhe lëreni të veprojë për pak kohë. Në vend që ta zhytni, mund ta spërkatni edhe njollën me këtë tretësirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *