Revista e njohur gjermane e cilëson dukeshën Meghan si “narciste”

Revista e njohur gjermane e cilëson dukeshën Meghan si “narciste”

Meghan Markle është cilësuar si një ‘narcisiste’ e ngjashme me Donald Trump, Kanye West, Elizabeth Holmes dhe Sam Bankman-Fried në një artikull të sapobotuar në revistën “Politico”. Pjesa e titulluar “2022 është viti që të gjithë më në fund u lodhëm nga narcisistët”, e rendit edhe Meghan si një ndër personat që e kanë përkeqësuar imazhin e tyre gjatë këtij viti.

Shkrimtarja Joanna Weiss vuri në dukje se ajo dikur është tërhequr shumë nga Markle dhe Princi Harry, por dokumentari i çiftit në “Netflix” “Harry dhe Meghan” e ktheu atë kundër tyre. Weiss shkruan se:

“Simpatia ime e natyrshme për çiftin filloi të kthehet në acarim dhe më ra në mendje se egoja ka kufijtë e saj. Dhe më bëri përshtypje që tejkalimi që çoi në mega-serialet e panumëruara në mënyrë kritike të Sussex është i njëjti impuls që e ktheu Elon Musk në një terror në “Twitter”.

Pjesa pranon se niveli i narcisizmit të dukeshës është më ‘dashamirës’ sesa ata si Kanye West, Elon Musk, Donald Trump dhe Sam Bankman-Fried, por kur të arrijë në nivelin e atyre, mund të bëhet i rrezikshëm. Meghan dhe Harry realizuan projektin e tyre të parë që doli nga marrëveshja shumëvjeçare që çifti nënshkroi me gjigantin e transmetimit në vitin 2020, menjëherë pasi ata njoftuan se do të largoheshin si anëtarë të familjes mbretërore.

Në shtator 2020, çifti njoftoi një partneritet me “Netflix” për të punuar në një sërë projektesh duke përfshirë dokumentarë, filma artistikë, shfaqje me skenar dhe programe për fëmijë në bashkëpunim me kompaninë e tyre “Archewell Productions”. Në një deklaratë zyrtare të lëshuar në atë kohë, ata thanë:

“Fokusi ynë do të jetë në krijimin e përmbajtjes që informon por gjithashtu jep shpresë. Si prindër të rinj, krijimi i programeve frymëzuese të familjes është gjithashtu i rëndësishëm për ne.”/ Kosovarja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *