Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Sot në Maqedoninë e Veriut do të ketë mot të ftohtë dhe me vranësira, në vendet më të ulëta do të ketë rreshje shiu dhe dëbore, kurse në viset malore do të mbizotrojnë rreshjet e borës.

Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior i vendit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 5 gradë.

Në Tetovë dhe rrethinë kryesisht do të jetë mot i ftohtë, herë pas here me rreshje bore. Do të fryjë erë e lehtë nga ana veriore. Temperatura minimale do të ulet deri -1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 4 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *