Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë, pasdite vranësirat do të zvogëlohen.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të lëviz prej -8 deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të lëviz nga 1 deri në 9 gradë.

Në Tëtovë moti pritet të jetë me vranësira dhe i ftohtë, temperatura minimale pritet të ulet deri në -1, ndërsa ajo maksimalia pritet të shkojë deri ne 3 gradë Celsiusë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *