Një vajzë dhunohet në Mitrovicë, një tjetër sulmohet seksualisht në Gjakovë

Një vajzë dhunohet në Mitrovicë, një tjetër sulmohet seksualisht në Gjakovë

Policia e Kosovës njoftoi të mërkurën për një rast të dhunimit që ka ndodhur në Mitrovicë dhe një rast të sulmit seksual që ka ndodhur në Gjakovë.

Siç bëhet e ditur, një vajzë në Mitrovicë ka raportuar se ishte dhunuar nga një person të hënën.

“Mitrovicë 30.01.2023-23:00. Me datë 01.02.2023. Viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar”, thuhet në raportin policor.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Ndërsa, në Gjakovë është arrestuar një i mitur pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht një vajzë.

“Gjakovë 31.01.2023-20:30. Është arrestuar i dyshuari i mitur mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare”, thuhet tutje.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari mbahet në ndalim policor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *