Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovison 2020

Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovison 2020

Në Festivalin e Këngës 58 të RTSH-së , Arilena Ara arriti të rrëmbejë çmimin fitues në këtë garë me këngën “Shaj” pas një konkurence të ngushtë me Elvana Gjatën.

Këngëtarja do të përfaqësojë vendin me këngën e saj të përzgjedhur në Festivalin e Këngës Europian që do të mbahet në Holandë 2020.

 

Po ashtu, edhe kënga “Me tana”, e Elvanës  është bërë hit dhe ka arritur dëgjueshmëri të lartë në internet.

/bonzo.info/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *