Armata ndihmon shëndetin publik në përballjen me pandeminë

Armata ndihmon shëndetin publik në përballjen me pandeminë
Foto: Vrabotuvanje.com

Në rrethin e poliklinikës Bukuresht sot do të dorëzohen automjetet ushtarako-mjekësore nga Armata për përdorim të përkohshëm të shëndetit publik me qëllim që të ndihmohet në përballjen me pandeminë dhe kujdesin për popullatën.

Në dorëzimin e automjeteve do të marrin pjesë ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska dhe i Shëndetësisë, Venko Filipçe./lajm/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *