Vizita e Ambasadores së Mbretërisë së Bashkuar, Rachel Galloway, në Instutin për Lidership dhe Politika Publike, në Tetovë

Vizita e Ambasadores së Mbretërisë së Bashkuar, Rachel Galloway, në Instutin për Lidership dhe Politika Publike, në Tetovë

Në suaza të projektit “Të rinj gjithmonë aktiv, edhe në kohë sfiduese”, sot Ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar në Shkup, vizitoi Institutin për Lidership dhe Politika Publike në Tetovë. Eventi i sotëm është një nga aktivitetet e këtij projekti që...
read more
Dasëm në kohën e virusit korona

Dasëm në kohën e virusit korona

Çiftet filluan të kurorëzohen pavarësisht shqetsimeve nga virusi korona. Pa respektuar asnjë protokoll për mbrojtje, në Tetovë, në dasma masive në oborret e shtëpive të tyre, çiftet filluan të vulosin dashurinë e tyre. Gjatë ditës së sotme, r...
read more
A e keni ditur se ky ishte i dashuri i Melania Trump?

A e keni ditur se ky ishte i dashuri i Melania Trump?

Bashkëshortja e të parit të Amerikës merr vëmendjen pothuajse me çdo paraqitje, shkruajnë mediat e huaja. Edhe jeta e Melania Trump është në interes të publikut andaj së fundmi është shkruar për ish të dashurin e saj. Ish-i i saj...
read more
MPB: Në 24 orët e fundit janë sanksionuar 461 persona për mosmbajtjen e maskës

MPB: Në 24 orët e fundit janë sanksionuar 461 persona për mosmbajtjen e maskës

Shkup, 2 korrik 2020 (MEDIAL) – Gjatë 24 orëve të fundit policia në territorin e shtetit ka regjistruar 461 kundërvajtje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse në fytyrë. Nga MPB-ja apelojnë deri tek qytetarët që t’i respektojnë masat dh...
read more
Instagram lanson tiparin e ri të quajtur Guides

Instagram lanson tiparin e ri të quajtur Guides

Instagram ka debutuar me një tipar të ri sot të quajtur Guides dhe platforma po e përdor atë për të promovuar mirëqenien gjatë pandemisë. Sidoqoftë, veçoria do të zgjerohet me kalimin e kohës dhe do të përdoret nga krijuesit e...
read more
Gialuca Vacchi bëhet baba; e dashura 28 vjet më e re, është shtatzënë!

Gialuca Vacchi bëhet baba; e dashura 28 vjet më e re, është shtatzënë!

Njoftimin, milioneri 52 vjecar Gianluca Vacchi e bëri në Instagram, aty ku është kthyer në një prej personazheve më të famshëm: e dashura e tij 24 vjecare, modelja Sharon Fonseca, është shtatzënë! Me një video, sipërmarrësi, i cili është një...
read more
Horoskopi Javor 18 Maj – 24 Maj 2020

Horoskopi Javor 18 Maj – 24 Maj 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Gjatë kësaj jave do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni dhe do e dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Nëse keni një lidhje marrëdhënia juaj do ketë prioritet absolut. Mund të...
read more
Horoskopi Javor (27 Prilll – 3 Maj 2020)

Horoskopi Javor (27 Prilll – 3 Maj 2020)

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Mjedisi sentimental i jetës tuaj duket se është e vetmja gjë e sigurt për ju për momentin. Në fakt, ju do të keni një partner nga ana juaj, të cilit mund t’i mbështeteni...
read more
30 aplikacionet që duhet t`i fshini nga “iPhone”

30 aplikacionet që duhet t`i fshini nga “iPhone”

“iPhone” është një nga smartfonët më të njohur në botë, por një raport i ri mund t’ju bëjë të rishikoni aplikacionet që keni instaluar. Sipas Mirror, studiuesit nga Sophos Labs po nxisin përdoruesit e “iPhone” të fshijnë 30 aplikacio...
read more
Festivali i Filmit në Kanë s’mund të zhvillohet “në formën e tij origjinale”

Festivali i Filmit në Kanë s’mund të zhvillohet “në formën e tij origjinale”

Festivali i Filmit në Kanë nuk do të zhvillohet “në formën e tij origjinale” këtë vit, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Organizatorët e kanë shtyrë festivalin muajin e kaluar, duke thënë se synojnë ta organizojnë atë në qershor ...
read more
1 2 3 707