Dalin pamjet, kështu do të duket ‘iPhone 11’

Dalin pamjet, kështu do të duket ‘iPhone 11’

Janë publikuar pamjet e ‘iPhone 11’. Modelet e ardhshme të smartfonëve ‘iPhone 11’ dhe ‘iPhone XR2’ nga radhët e kompanisë ‘Apple’ do kenë dizajne unike. Ridizajnimi i plotë i ‘iPhone 11’ konsiston në kamerën e pasme, e cila do posedojë...
read more
Pse ndërpriten ëndrrat? Fundi i bukur që nuk kemi në dorë…

Pse ndërpriten ëndrrat? Fundi i bukur që nuk kemi në dorë…

E dini përse ëndrrat e reja nuk kanë fund, përkatësisht për çka kurrë nuk “shohim” fundin posaçërisht të ëndrrës së bukur apo të keqe? Secili prej nesh mban në mend ndonjë ëndërr e cila e ka prekur, qoftë ajo e...
read more
Shkëlqeu në Eurovision! Jonida kthehet në shtëpi dhe e presin në mënyrën më të mirë të mundshme

Shkëlqeu në Eurovision! Jonida kthehet në shtëpi dhe e presin në mënyrën më të mirë të mundshme

Jonida Maliqi pasi përfaqësoi Shqipërinë mjaft denjësisht në finalen e madhe të Eurovision-it, është rikthyer në shtëpinë e saj dhe të afërmit e kanë pritur atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Me trëndafila të kuq dhe tollumbace, Jo...
read more
Kur xhelozia shndërrohet në një sëmundje

Kur xhelozia shndërrohet në një sëmundje

Në rastet më të rënda, xhelozia mund të degjenerojë edhe në sëmundje. Nëse e gjeni veten në një nga shqetësimet e mëposhtme, ju sugjerojmë t’i drejtoheni një psikologu për ta përballuar me sukses situatën. Sindroma e Mairet Kush ka këtë.....
read more
Pse ora është e ndarë në 60 minuta dhe pse minutat janë të ndarë në 60 sekonda?

Pse ora është e ndarë në 60 minuta dhe pse minutat janë të ndarë në 60 sekonda?

Të parët që e organizuan kohën në këtë mënyrë që është dhe sot kanë qenë babilonasit. Falë tyre viti ishte ndarë në 12 muaj sipas 12 fazave hënore dhe ishte logjike që dita dhe nata të ndaheshin secila në 12...
read more
PS5 shumëfish më i shpejtë se pararendësi, inkuadrohet funksioni 3D

PS5 shumëfish më i shpejtë se pararendësi, inkuadrohet funksioni 3D

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat e grafikës. Gjatë një prezantimi të strategjisë së korporatës, u demon...
read more
Ami e mahnitshme në fotot e fundit, por komenti i Ermalit rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve

Ami e mahnitshme në fotot e fundit, por komenti i Ermalit rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve

Moderatorja, biznesmenia, Amarda Toska është padyshim një nga personazhet më të dashur për publikun shqiptar e ndër më të ndjekurat në rrjete sociale. Ami poston shpesh foto si nga biznesi, koleksionet më të reja të fustaneve në “Ami Event”, ...
read more
Rihanna kthehet në studio, së shpejti me albumin e ri reggae

Rihanna kthehet në studio, së shpejti me albumin e ri reggae

Rihanna konfirmoi gjatë një interviste se së shpejti do të nxjerr në shitje albumin e saj të ri reggae. Këtë informacion për disa vjet janë duke e pritur mijëra fansa të saj, pasi që këngëtarja së fundi është përqendruar në...
read more
Çiljeta sqaron gjithë zhurmën e mbulimit për Ramazan: Ma kanë “çarë” telefonin pas videos me shami

Çiljeta sqaron gjithë zhurmën e mbulimit për Ramazan: Ma kanë “çarë” telefonin pas videos me shami

Çiljeta sqaron gjithë zhurmën e mbulimit për Ramazan: Ma kanë “çarë” telefonin pas videos me shami Këngëtarja e njohur shqiptare, Çiljeta Xhilaga, ishte e ftuar në studion e “Ftesë Pesë” me Bieta Sulon për të folur mbi përditshmërinë ...
read more
E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

Mauricio Pochettino mund të largohet nga Tottenhami për t’iu bashkuar Juventusit, thotë kushëriri i tij. Argjentinasi është një ndër kandidatët për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, që konfirmoi largimin pas triumfit në Serie A. Pochettino ...
read more
1 2 3 295