Kërcënoi me jetë babain e tij, arrestohet 27 vjeçari nga Tetova

Kërcënoi me jetë babain e tij, arrestohet 27 vjeçari nga Tetova

Dje (13-prill) në ora 08:20 pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë e kanë privuar nga liria 27 vjeçarin Xh.I. nga Tetova, për arsye se në shtëpinë e tyre familjare kishte demonstruar sjellje agresive, kështu që kishte dëmtuar orenditë e brendshme...
read more
“Agjërimi pa syfyr mund të jetë i dëmshëm për imunitetin”

“Agjërimi pa syfyr mund të jetë i dëmshëm për imunitetin”

Agjërimi pa syfyr mund ta bëjë sistemin imunitar të prekshëm dhe të dobët, kurse për të qenë i fortë në sofrat e syfyrit dhe iftarit është e nevojshme të ketë perime dhe fruta të freskëta, raporton Anadolu. Gizem Gençyurek, nutricioniste...
read more
Shteti evropian që ka vaksinuar të gjithë banorët, por që ka ende probleme me pandeminë

Shteti evropian që ka vaksinuar të gjithë banorët, por që ka ende probleme me pandeminë

U hapën sërish restorantet edhe në darkë, masat do të lehtësohen në ditët në vijim pothuajse totalisht, si në normalitet, por normaliteti në San Marino është shumë larg, edhe pse shteti i vogël europian, më i vjetri në botë, ka...
read more
Tugendhat: ‘Gmail’ më i sigurt se sistemi i postës elektronike në Parlamentin britanik

Tugendhat: ‘Gmail’ më i sigurt se sistemi i postës elektronike në Parlamentin britanik

Shërbimi i postës elektronike të Google, Gmail është “më i sigurt” se sistemi i postës elektronike të parlamentit, pretendon kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme në Britani. Tom Tugendhat tha se ai ka qenë vazhdimisht në qendër të sulm...
read more
Bekteshi i propozon Qeverisë të anulohet koncesioni në Konjare

Bekteshi i propozon Qeverisë të anulohet koncesioni në Konjare

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka kërkuar deri në Qeveri që të anulohet eksploatimi i tokës në fshatin Konjare. Në raportin e përgatitur nga Inspektorët e Ambientit Jetësor dhe të Bujqësisë, thuhet se koncensioneri nuk i’u është pë...
read more
Tetovë dhe Gostivar, 53 qytetarë të gjobitur për mosmbajtje të maskave

Tetovë dhe Gostivar, 53 qytetarë të gjobitur për mosmbajtje të maskave

read more
Dhjetëra fëmijë të vdekur nga zjarri në një shkollë në Nigeri

Dhjetëra fëmijë të vdekur nga zjarri në një shkollë në Nigeri

Të paktën 20 nxënës nga klasat parashkollore humbën jetën në Niger nga zjarri që shkatërroi institucionin, i cili ndodhet në kryeqytetin e vendit, Niamey. “Njëzet klasa kasolle prej kashte u shkatërruan nga zjarri dhe fatkeqësisht 20 fëmijë hu...
read more
Filipçe: Masat po japin rezultatet e duhura, ulet numri i te infektuarve me Kovid

Filipçe: Masat po japin rezultatet e duhura, ulet numri i te infektuarve me Kovid

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi sot se numri i personave të infektuar me Kovid-19 po shënon ulje, kjo sipas tij vjen si rezultat i masave anti-Kovid. Vaksinimi po rrjedh mirë, deri më tani janë vaksinuar afro 30 mijë qytetarë....
read more
Mbyllet një palestër në Shkup, shkeli masat anti-COVID

Mbyllet një palestër në Shkup, shkeli masat anti-COVID

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e rajonit të Karposhit gjatë mbrëmjes së djeshme ka kryer kontrolle në një klub fitnesi në rrugën “Aradhet Partizane” në Shkup. Policia gjatë kontrollit ka konstatuar se objekti ka punuar edhe ...
read more
Biden do të tërheqë të gjitha trupat amerikane nga Afganistani, deri më 11 shtator

Biden do të tërheqë të gjitha trupat amerikane nga Afganistani, deri më 11 shtator

Presidenti Joe Biden do të tërheqë të gjitha trupat amerikane nga Afganistani përpara 20 vjetorit të sulmeve të 11 shtatorit, duke i dhënë fund luftës më të gjatë të Amerikës, pavarësisht frikës në rritje për një fitore të Talibanëve, tha...
read more
1 2 3 12