Chrome është i ngadaltë? 6 këshilla si të rritni shpejtësinë e ‘softuerit’

Chrome është i ngadaltë? 6 këshilla si të rritni shpejtësinë e ‘softuerit’

Chrome mund të jetë shfletuesi më popullor në botë por kritikat nuk i kanë munguar gjithashtu. Një prej kritikave më të zakonshme është se softueri nuk është më aq i shpejtë sa në fillim. Njerëzit ankohen për sasinë e lartë...
read more
Elon Musk ndërton raketën gjigande për në planetin Mars

Elon Musk ndërton raketën gjigande për në planetin Mars

Kompania e raketave të Elon Musk, SpaceX, po punon për diçka të madhe – vërtet të madhe. Big Falcon Rocket, ose BFR, është një sistem i paparë i dizjanuar për të raketuar deri në 100 njerëz dhe 150 ton ushqime,...
read more
FOTOT/ Audi Q8, një performancë unike

FOTOT/ Audi Q8, një performancë unike

Audi Q8 ofron një performancë unike dhe vjen me një dizajn fantastik SUV. Një skicë delikate integron një karakter sportiv në dobi të Audi Q8, duke ruajtur mjaft hapësirë ​​dhe shikueshmëri në brendësi për pasagjerët e pasmë. Në fushën e...
read more
Apple, borxh miliarda dollarë Qualcommit

Apple, borxh miliarda dollarë Qualcommit

Qualcommi tha në gjykatë se Apple i ka borxh 7 miliardë dollarë për licencimin e patentave për iPhone. Dy kompanitë kanë hyrë në një betejë ligjore ku Apple akuzon Qualcommin për praktika të pandershme licencimi. Qualcommi, prodhuesi më i madh.....
read more
Ndryshon Facebook Messenger

Ndryshon Facebook Messenger

Facebook Messenger do të ndryshojë pamje. Duke nisur nga e marta, përdoruesit do të kenë një aplikacion më të thjeshtë dhe më tërheqës. I quajtur nga Facebook, Messenger 4, ky version ka si qëllim që të rifokusohet tek bisedat, duke...
read more
Marrja e të dhënave personale nga celulari po del nga kontrolli

Marrja e të dhënave personale nga celulari po del nga kontrolli

Studiuesit e Universitetit të Oxfordit kanë paralajmëruar se aplikacionet që përdoren në celular, nxjerrin të gjitha të dhënat tuaja. Pothuajse 90% e aplikacioneve pa pagesë në Play Store, i ndajnë të dhënat që ndodhen në celular me kompaninë ...
read more
Arti i së mundshmes-Inovacioni në Kongresin Botëror të Internet of Things (IoT)

Arti i së mundshmes-Inovacioni në Kongresin Botëror të Internet of Things (IoT)

Internet of Things (IoT) po ndryshon botën rreth nesh. Miliarda pajisje në të gjithë botën ndërveprojnë sot, duke ndikuar në zhvillimin e shumë sektorëve të biznesit dhe jo vetëm. Për këtë ritëm të shpejtë të ndryshimeve në teknologji u fol...
read more
VIDEO/ Thyhet siguria, hajdutët vjedhin makinën ‘Tesla’ duke hakeruar çelësin

VIDEO/ Thyhet siguria, hajdutët vjedhin makinën ‘Tesla’ duke hakeruar çelësin

Një pronar i një makine Tesla Model S publikoi në YouTube videon kur disa hajdutë i vjedhin makinën pasi me sukses i hakuan çelësin. Hajdutët në fjalë shfaqen në video me një tablet në dorë duke marrë sinjalin nga vrima e...
read more
Taksia fluturuese ”Volocopter” pritet të testohet në Singapor

Taksia fluturuese ”Volocopter” pritet të testohet në Singapor

Taksia fluturuese elektrike ”Volocopter” pritet të testohet në gjysmën e dytë të vitit 2019 në Singapor, qyteti i dytë pas Dubait që do të nisë fazën e testimit, njoftoi sot kompania gjermane, e cila shpreson ta hedhë në tregun e...
read more
Facebook vjen me risi, opsion për fshirjen e mesazheve

Facebook vjen me risi, opsion për fshirjen e mesazheve

Media sociale më e populluar në botë, ‘Facebook’ po përgatitet të sjellë një risi për të gjithë përdoruesit. Bëhet fjalë për opsionin ‘unsend’, i cili shërben për fshirjen e mesazheve pas dërgimit në Messenger. Në prill, Facebook njo...
read more
1 2 3 534