Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, plagosen 5 persona

Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, plagosen 5 persona

Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës në Tiranë, një person është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës pesë qytetarë. Policia e Shtetit ka njoftuar se i...
read more
Qytetarët e Tetovës me kritika të ashpra për shënjimin e shtegut për biçikleta

Qytetarët e Tetovës me kritika të ashpra për shënjimin e shtegut për biçikleta

Shënjimi i shtegut për biçikleta në Tetovë, më tepër rrezikon jetën e qytetarëve që duan të ngasin biçikleta se sa siguron rrugë të lirë për to. Kështu e komenton shënjimin e shtegut, Jusuf Lazimi, çiklist profesionist./Alsat.m/
read more
Komiteti Teknik: Të ardhurit nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut karantinë 2 javore

Komiteti Teknik: Të ardhurit nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut karantinë 2 javore

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë lidhur me situatën me koronavirusin në vendin tonë. Drejtorja e ISHP-së, Albana Fico, tha se situata është përmirësuar, ku ka një rënie të madhe të mesatares ditore të rasteve pozitiv...
read more
Egjipt: Treni del nga shinat, mbetën të vrarë së paku 11 persona

Egjipt: Treni del nga shinat, mbetën të vrarë së paku 11 persona

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe 98 të tjerë u lënduan pasi një tren doli nga shinat të dielën në Egjipt. Përplasja ndodhi pranë qytetit Toukh në veri të Kajros, kur treni doli nga binarët pasdite. Ministria e Shëndetësisë...
read more
Një aeroplan zbriti në një plazh në Florida si pasojë e një defekti

Një aeroplan zbriti në një plazh në Florida si pasojë e një defekti

Një aeroplan nga periudha e Luftës së Dytë Botërore detyrimisht zbriti në ujërat e cekët të plazhit frekuentues Kokoa në Florida, vetëm disa metra nga notuesit. Prejse kanë parë se aeroplani zbret mbi to, ata të cilët rreziteshin në plazh...
read more
Oferta e çuditshme: Kush bën tatuazh të përhershëm logon e restorantit fiton ushqim falas për një vit

Oferta e çuditshme: Kush bën tatuazh të përhershëm logon e restorantit fiton ushqim falas për një vit

Një zinxhir restorantesh të ushqimit të shpejt në Kaliforni, kanë bërë një ofertë të çuditshme për njerëzit. Ata ofrojnë për një vit ushqim falas, për këdo që bën tatuazh të përhershëm emrin e restorantit të tyre. Rrjeti  “Farmer Boy...
read more
Nga mesnata shtrenjtohet dizeli, çmimi i benzinës mbetet i pandryshuar

Nga mesnata shtrenjtohet dizeli, çmimi i benzinës mbetet i pandryshuar

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,92 % në raport me vendimin e datës 12.04.2021. Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës.....
read more
Nënë Tereza në murin e Personalitetit në Sofje

Nënë Tereza në murin e Personalitetit në Sofje

Një nga shprehjet e njohura të Shenjtores shqiptare, Nënës Terezë është vendosur në instalacionin e ri të artit, Muret e Prosperitetit në Sofje të Bullgarisë. “Jo të gjithë mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne mund të bëjmë gjëra...
read more
Qyteti i Shkupit sot shpalli thirrje për subvensionimin e biçikletave dhe trotinetëve elektrikë

Qyteti i Shkupit sot shpalli thirrje për subvensionimin e biçikletave dhe trotinetëve elektrikë

read more
Filipçe: Gjendja me koronavirus po stabilizohet

Filipçe: Gjendja me koronavirus po stabilizohet

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pas takimit me drejtorët e klinikave dhe kovid-qendrave ka shkruar në rrjetet sociale në lidhje me gjendjen epidemiologjike me pandeminë, transmeton Alsat. Filipçe ka shkruar se gjendja me pandeminë po stabilizo...
read more
1 2 3 468