No Image

EURO 2017: Këta djem jetojne për përfaqësuesen

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri 21 vjeç në atmosferë të shkëlqyeshme vazhdon përgatitjet për ndeshjen e parë kundër Spanjës në kuadër të Kampionatit Evropian për të rinj që do të zhvillohet në Poloni. “Atmosfera në përfaqësuesen gjithmonë është e shkëlqyeshme. Jemi të...
read more
No Image

Një produkt kozmetik që nuk duhet ta përdorësh asnjëherë pas aktivitetit fizik

Ne e dimë që kujdesi për lëkurën është shumë i rëndësishëm edhe pas aktivitetit fizik, sidomos nëse djersin shumë. Por ka ndonjë produkt që nuk duhet përdorur? Përgjigjja është JO llak flokësh. Mos ia bëj këtë lëkurës. Ja arsyeja pse:....
read more
No Image

4 mënyra për të nxitur lumturinë në mjedisin e punës

Statistikat kanë treguar herë pas here se punonjësit e lumtur janë më shumë produktivë dhe të suksesshëm në punën e tyre. Personat që merren me shitje, kur janë të lumtur, shesin 37 për qind më shumë, janë 12 % më...
read more
No Image

Harroni të përdorni krem dielli në këto pjesë të fytyrës? Bëni shumë gabim

Vera ka mbërritur tashmë dhe të gjithë nxitojmë për të planifikuar pushimet në bregdet. Një nga aksesorët më të rëndësishëm të plazhit, që asnjëherë nuk duhet ta harrojmë, është kremi i diellit. Përpara se të relaksohemi në çadër e t...
read more
No Image

SI T’I RUANI USHQIMET NDËRSA JENI ME PUSHIME

Edhe pse tradicionalisht korriku dhe gushti njihen si muajt e pushimeve, janë të shumtë ata që zgjedhin të pushojnë edhe gjatë qershorit. Pasi keni bërë çdo gjë gati, duke filluar nga prenotimin i vendit ku do të qendroni, valixhet ,...
read more
No Image

3 përbërësit që nuk duhet t’i shtoni kurrë në smoothie

Smoothie është mënyra më e shpejtë për të marrë lëndet ushqyese për të cilat organzimi ka nevojë. Mënyra e shëndetshme e përgatitjes na siguron që gjatë procesit të shtyrdhjes përbërësit nuk humbasin asnjë vitaminë, megjithatë ekzistojn...
read more
No Image

5 sekrete bukurie që parfumi juaj të zgjasë deri ditën tjetër

Parfumi është një një produkt i padukshëm në pamje të parë, por pa diskutim një prej atyre gjërave më përcaktuese të stilit të një personi. E keni pyetur veten pse na pëlqen një parfum? Ndoshta sepse na kujton diçka. Ndoshta...
read more
No Image

Gjërat që duhet të dini nëse keni marramendje! Çfarë e shkakton dhe si parandalohet?!

Është diçka më shumë se turbullirë e kokës! Shumica prej nesh kanë përjetuar ndonjë rast të marramendjes në një mënyrë ose në një tjetër, si pasojë e stresit, apo momenteve të palumtura në jetë. Por, për dikë me marramendje si...
read more
No Image

Promovohen “Veprat e Arbën Xhaferit”

Panairi i Librit në Prishtinë sivjet do jetë i veçantë, pasi në këtë edicion do të promovohet trashëgimia intelektuale dhe politike e politikanit dhe publicistit të shquar shqiptar, Arbën Xhaferit. Të shtunën, më 10 qershor, në Panairin e Libri...
read more
No Image

Piktori Vangjo Vasili çon “Peizazh” me 22 piktura në Prishtinë

Piktori Vangjo Vasili hapi ekspozitën “Peizazh” në Prishtinë. Natyra e Pogradecit, Shkupit, Korçës e viseve të tjera shqiptare, të paraqitura në një formë interesante dhe të detajuar vjen përmes pikturave të ekspozitës “Peizazh”. 22 piktu...
read more