Bayern Munich ka nisur revolucionin në ekip, 70 milionë euro për mbrojtësin e të ardhmes

Bayern Munich ka nisur revolucionin në ekip, 70 milionë euro për mbrojtësin e të ardhmes

Bayern Munich ka nisur një revolucion në ekip. Klubi ka marrë vendimin për të sjellë në Gjermani talentet më të mira të botës, për të formuar atë që mund të quhet “skuadra e së ardhmes”. Ende pa u futur zyrtarisht në merkato bavarezët kanë arritur të sigurojnë dy kampionët e Botës, Pavard dhe Lukas Hernandez, për 115 milionë euro.

Dhe tashmë mediat po përflasin se Bayerni ka bërë një ofertë prej 70 milionë eurosh për Matijas De Ligt. Mbrojtësi i Ajax-it konsiderohet si e ardhmja në futboll, ndërkohë pritet që Hummels dhe Boateng të “sakrifikohen” sezonin e ardhshëm.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *