“Bisha” e re elektrike

“Bisha” e re elektrike

Vetura koncept Genesis Essentia është krijimi më i fundit në teknologjinë e automjeteve elektrike

Me një dizajn elegant dhe një teknologji të pabesueshme, Essentia është projektuar për të lidhur tërësisht shoferin me veturën dhe botën përreth tij.

Essentia u frymëzua nga proporcionet e veturës ikonike Gran Tursimo.

Me një ngjyrë të hirtë metalike dhe një trup me fibra të karbonit, Essentia është thjeshtë një veturë mahnitëse.

/gazetaexpress.com/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *