Si u bënë miliardere themelueset e Anastasia Beverly Hills dhe Huda Beauty

Si u bënë miliardere themelueset e Anastasia Beverly Hills dhe Huda Beauty

Fundjavën e kaluar, më shumë se 200 kompani dhe 20 mijë fansa u grumbulluan në Los Angeles Convention Center për BeautyCon, një festival i përvitshëm që lejon brendet dhe fansat të diskutojnë dhe të informohen mbi të rejat në industrinë...
read more
Dua Lipa siç nuk e kemi parë asnjëherë

Dua Lipa siç nuk e kemi parë asnjëherë

Dua Lipa i hoqi të gjitha për fotosesionin e realizuar për revistën e njohur. Dua Lipa gjatë kësaj periudhe ka qenë shumë aktive me intervista e fotosesione të reja, shkruan lajmi.net. Të gjitha këto erdhën pas publikimit të albumit të...
read more
Selajdin Abduli: Distancë sociale apo fizike?!

Selajdin Abduli: Distancë sociale apo fizike?!

Me përhapjen e virusit Covid19 në të gjithë botën dhe nga mospasja e një vaksine ose ilaçi adekuat për ta luftuar virusin e ri, organizata botërore e shëndetësisë shpalli Pandemi Globale. U vendos si rregull izolimi i njerëzve, qyteteve edhe...
read more
Moda pas izolimit në shtëpi, 5 trendet që do të shohim këtë pranverë

Moda pas izolimit në shtëpi, 5 trendet që do të shohim këtë pranverë

Edhe pse duket sikur dita për të folur për modën është e largët, në fakt nuk është edhe aq, pasi kur gjithçka duket sikur nuk ka më kuptim, nis një ditë e re, një frymëzim i ri. Pranvera po troket...
read more
Pse është ndryshe Suedia? Epidemiologu: Po ndjekim propozimin e…

Pse është ndryshe Suedia? Epidemiologu: Po ndjekim propozimin e…

Suedia nuk po vepron si e gjithë Europa që ka nisur një izolim të fortë për të mposhtur koronavirusin. Epidemiologu suedez Anders Tegnell është bërë imazhi i kësaj qasje të re. I shkolluar në një nga universitetet më të mira...
read more
Konfirmim edhe nga më i suksesshmi, Lazim Destani “Në perëndim, nuk rrjedh “mjaltë e qumësht”. Atje duhet shumë punë për të jetuar mirë. Nëse një i ri punon këtu, me të njëjtin përkushtim si në Perëndim, mund të fitojë e të jetojë po aq mirë”.

Konfirmim edhe nga më i suksesshmi, Lazim Destani “Në perëndim, nuk rrjedh “mjaltë e qumësht”. Atje duhet shumë punë për të jetuar mirë. Nëse një i ri punon këtu, me të njëjtin përkushtim si në Perëndim, mund të fitojë e të jetojë po aq mirë”.

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në një intervistë dhënë për Gazetën e Diasporës, e vë theksin tek domosdoshmëria e krijimit të një klime të përshtme biznesi për investime në tregun shqiptar. ”Duhet të vler...
read more
Strehimi luksoz i të pasurëve nga pandemitë

Strehimi luksoz i të pasurëve nga pandemitë

Derisa njerëzit në gjithë botën mbrohen nga koronavirusi me doreza dhe maska, ato me xhepa më të thellë kërkojnë zgjidhje më të sigurta dhe më afatagjate. Të pasurit nëpër botë blejnë bukere, strehim që do ju mundësojë të mbijetojnë pande...
read more
Palltot që i duhen çdo gruaje këtë sezon

Palltot që i duhen çdo gruaje këtë sezon

Nëntori do të vijë i freskët, me reshje shiu, e ditët me diell do u lënë vendin ditëve të zymta, me erë e shtrëngata ! Dimri i këtij viti do të jetë ndër më të ftohtët në këtë dekadë, ndaj...
read more
Ky është modeli tani për tani më i popullarizuar i pantallonave

Ky është modeli tani për tani më i popullarizuar i pantallonave

read more
Stilistja franceze krijon një koleksion të fustaneve unike…

Stilistja franceze krijon një koleksion të fustaneve unike…

Sylvie Facon, një krijuese dhe stiliste e modës nga Arras, Francë qep fustane nga pëlhura që ajo ka krijuar duke i kushtuar një vëmendje të veçantë deri në detaje.   Veshjet nga Facon rrjedhin nga punimet shumë romantike deri tek...
read more
1 2 3 64