Sandalet me gisht të dëmshme, ja nga çfarë iu rrezikojnë

Sandalet me gisht të dëmshme, ja nga çfarë iu rrezikojnë

Me mbërritjen e sezonit të nxehtë, ne detyrohemi të veshim sa më pak që të jetë e mundur.Kjo është arsyeja pse sandale janë çdoherë në modë, duke funksionuar si ‘kondicioner’ për këmbët tona, transmeton lajmi.net. Por studiuesit amerikanë, kanë vërejtur...
read more
Tatuazhet më interesante që janë bërë në qafë

Tatuazhet më interesante që janë bërë në qafë

Tatuazhet në qafë kanë shumë sukses sot, megjithëse ideja për të duruar gjilpërën rreth veshëve nuk iu pëlqen shumë njerëzve. Por, si me të gjitha tatuazhet, një tatuazh në qafë mund të admirohet për bukurinë e tij, dizajnin e tij...
read more
Një sfilatë magjike në Tiranë: personazhe VIP dhe një histori e veçantë dashurie!

Një sfilatë magjike në Tiranë: personazhe VIP dhe një histori e veçantë dashurie!

Nëse mbrëmjen e djeshme keni parë disa drita vezulluese në Tiranë, dijeni që ishin pjesë e një bote çudirash. Geraldina Sposa organizoi sfilatën e përvitshme të fustaneve të nusërisë, që gjithnjë kanë sjellë një standard tjetër. Entuziazmi...
read more
Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

E bardha është ngjyra që simbolizon pastërtinë dhe fisnikërinë. Dhe ndonëse është e lehtë të kombinohet me çdo ngjyrë tjetër në veshje, të vishesh kokë e këmbë me të bardhë nuk është gjithnjë një “safe choice”. Si do dukem? A...
read more
Rregulla mode të Anna Wintour: Në cilat raste kurrë nuk bën të vishni xhinse, këshilla e tretë do t’ju befasojë!

Rregulla mode të Anna Wintour: Në cilat raste kurrë nuk bën të vishni xhinse, këshilla e tretë do t’ju befasojë!

Redaktorja e famshme e modës, Anna Wintour (69) gëzon famën për femrën më të fuqishme nga bota e modës, ndërkaq këshillat e saj stilistike respektohen dhe vlerësohen pa kundërshtuar Në gardërobën e saj, si edhe në paraqitjet e saj dominojnë...
read more
Kur Ryva Kajtazi e ‘dërgon’ stilin në një tjetër nivel!

Kur Ryva Kajtazi e ‘dërgon’ stilin në një tjetër nivel!

Këngëtarja Ryva Kajtazi dje publikoi projektin muzikor ‘Santorini‘, shkruan GazetaBlic. Projekt ky i cili u prit shumë mirë nga publiku dhe fansat e Ryves. Edhe pse publikoi projektin e ri ajo po nuk po ndalet me postime të tjera. Në...
read more
Jeni gati për çantat e vogla? Dua Lipa PO!

Jeni gati për çantat e vogla? Dua Lipa PO!

Jeni gati për çantat e vogla? Dua Lipa PO! Në koleksionin Vjeshtë 2019 në Paris, dizajneri Simon Porte Jacquemus nuk u kursye për të bërë pjesë të pasarelës çantat e vogla. Kur themi çanta të vogla e kemi fjalën për...
read more
Tuna mjfat tërheqëse në setin e ri fotografik

Tuna mjfat tërheqëse në setin e ri fotografik

Është njëra ndër këngëtarët më të komentuara në skenën e muzikës. Tuna Sejdi, po vazhdon të shijojë suksesin e albumit të fundit “Fortuna”, i cili u mirëprit nga fansat e saj. Megjithatë, këngëtarja është mjaft aktive edhe në rrjetet ...
read more
MET GALA 2019: Ja çfarë veshën VIP-at në eventin më të guximshëm të vitit

MET GALA 2019: Ja çfarë veshën VIP-at në eventin më të guximshëm të vitit

E hëna e parë e muajit Maj bën bashkë emrat më të njohur dhe fytyrat më të spikatura të botës së modës dhe filmit në një natë që mbahet mend gjatë. Ashtu si çdo vit, tematika e përcaktuar për këtë...
read more
Make up artistja që mund të shndërrohet në çdo personazh të famshëm, falë grimit

Make up artistja që mund të shndërrohet në çdo personazh të famshëm, falë grimit

Make up artistja që mund të shndërrohet në çdo personazh të famshëm, falë grimit Rhylee Passfield Rhylee Passfield është vetëm 23 vjeç dhe është një make up artiste shumë e talentuar. Ajo është bërë e njohur falë aftësisë së saj...
read more
1 2 3 61