Në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ivanka tërheq vëmendjen….

Në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ivanka tërheq vëmendjen….

Siç mund ta shihni edhe në galerinë e mëposhtme të fotove, Ivanka Trump u shfaq e veshur me një këmishë dhe fund të bardhë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara nga ku dukej se diçka mungonte në veshjen...
read more
Ema Uka nis karrierën si modele në Nju Jork

Ema Uka nis karrierën si modele në Nju Jork

Ema Uka ka nisur një etapë të re në karrierë. Ema Uka njihet për rolin e Lyrës në serialin “O sa mirë”, karakter me të cilin fitoi famë në publik, shkruan lajmi.net. Ajo ka lënë anash profesionin e aktrimit dhe...
read more
Java e Modës në New York, fotografja shqiptare sjell imazhet e para të koleksioneve të kreatorëve botërorë

Java e Modës në New York, fotografja shqiptare sjell imazhet e para të koleksioneve të kreatorëve botërorë

Këtë javë po mbahet Java e Modës në qytetin e New Yorkut. Qindra evente të rangut botëror në fushën e modës, janë organizuar në fushën e modës, në atë që njihet si java më e famshme e modelingut. Pjesë e...
read more
Shfytëzoni ditët e fundit të verës! Veshjet që duhet të vishni me patjetër para se ky sezon të shkojë [FOTO]

Shfytëzoni ditët e fundit të verës! Veshjet që duhet të vishni me patjetër para se ky sezon të shkojë [FOTO]

Ditët e fundit të muajit gusht janë perfekte për të rishikuar gardërobën tuaj me një sy më kritik, duke vlerësuar përfundimisht se cilat janë veshjet që duhet t’i vishni me patjetër para se stina juaj e preferuar të shkojë… Nëse...
read more
Sandalet me gisht të dëmshme, ja nga çfarë iu rrezikojnë

Sandalet me gisht të dëmshme, ja nga çfarë iu rrezikojnë

read more
Tatuazhet më interesante që janë bërë në qafë

Tatuazhet më interesante që janë bërë në qafë

Tatuazhet në qafë kanë shumë sukses sot, megjithëse ideja për të duruar gjilpërën rreth veshëve nuk iu pëlqen shumë njerëzve. Por, si me të gjitha tatuazhet, një tatuazh në qafë mund të admirohet për bukurinë e tij, dizajnin e tij...
read more
Një sfilatë magjike në Tiranë: personazhe VIP dhe një histori e veçantë dashurie!

Një sfilatë magjike në Tiranë: personazhe VIP dhe një histori e veçantë dashurie!

Nëse mbrëmjen e djeshme keni parë disa drita vezulluese në Tiranë, dijeni që ishin pjesë e një bote çudirash. Geraldina Sposa organizoi sfilatën e përvitshme të fustaneve të nusërisë, që gjithnjë kanë sjellë një standard tjetër. Entuziazmi...
read more
Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

Si të visheni vetëm me të bardha? Vajzat e showbizit shqiptar ju japin këto ide

E bardha është ngjyra që simbolizon pastërtinë dhe fisnikërinë. Dhe ndonëse është e lehtë të kombinohet me çdo ngjyrë tjetër në veshje, të vishesh kokë e këmbë me të bardhë nuk është gjithnjë një “safe choice”. Si do dukem? A...
read more
Rregulla mode të Anna Wintour: Në cilat raste kurrë nuk bën të vishni xhinse, këshilla e tretë do t’ju befasojë!

Rregulla mode të Anna Wintour: Në cilat raste kurrë nuk bën të vishni xhinse, këshilla e tretë do t’ju befasojë!

Redaktorja e famshme e modës, Anna Wintour (69) gëzon famën për femrën më të fuqishme nga bota e modës, ndërkaq këshillat e saj stilistike respektohen dhe vlerësohen pa kundërshtuar Në gardërobën e saj, si edhe në paraqitjet e saj dominojnë...
read more
Kur Ryva Kajtazi e ‘dërgon’ stilin në një tjetër nivel!

Kur Ryva Kajtazi e ‘dërgon’ stilin në një tjetër nivel!

Këngëtarja Ryva Kajtazi dje publikoi projektin muzikor ‘Santorini‘, shkruan GazetaBlic. Projekt ky i cili u prit shumë mirë nga publiku dhe fansat e Ryves. Edhe pse publikoi projektin e ri ajo po nuk po ndalet me postime të tjera. Në...
read more