Kombinoni çantën dhe këpucët me veshjet si profesioniste: Stili i vjeshtës pa gabime!

Kombinoni çantën dhe këpucët me veshjet si profesioniste: Stili i vjeshtës pa gabime!

Nuk ka nevojë të jenë të kombinuara me asnjë veshje nëse në vete nuk keni më shumë se tri ngjyra. Rregulli që këpucët dhe çanta patjetër duhet të kenë ngjyrë të njëjtë kaherë është dalë mode – tani në modë...
read more
Gjashtë hapat si të kujdeseni për flokët në vjeshtë

Gjashtë hapat si të kujdeseni për flokët në vjeshtë

Ashtu sikurse lëkura, edhe flokët dëmtohen në verë si pasojë e rrezeve tëforta të diellit apo ujit të detit ose të pishinës. Për t’i rikthyer në gjendjen optimale, me shkëlqim, të mëndafshta dhe plot me energji, duhet të tregoni kujdes...
read more
Dua Lipa pjesë e fushatës së veshjeve sportive të “Adidasit”

Dua Lipa pjesë e fushatës së veshjeve sportive të “Adidasit”

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, po vazhdon të korrë suksese kudo anembanë globit me koncerte të ndryshme muzikore. Fama po i sjell edhe përfitime materiale këngëtares, ku së fundmi, zeshkania ka zgjedhur të bashkëpunojë me markën e njohur botëror...
read more
Cilësitë e grave të forta që burrat nuk mund t’i rezistojnë

Cilësitë e grave të forta që burrat nuk mund t’i rezistojnë

Vetëbesimi është elementi kryesor në marrëdhëniet e shëndetshme dhe pothuajse një pjesë e cdo qëllimi dhe arritjeje në jetën tonë. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që të punojmë me veten dhe të bëhen ndryshime pozitive. Thuhet se njer...
read more
Fytyrë që shkëlqen vetëm me këto 2 produkte të kuzhinës suaj

Fytyrë që shkëlqen vetëm me këto 2 produkte të kuzhinës suaj

Një fytyrë e pastër dhe pa akne është një shpëtim për të gjitha femrat. Kështu, nuk u duhet të qëndrojnë me orë të tëra para pasqyrës duke mbuluar shenjat dhe aknet e bezdisshme. Për një lëkurë të pastër dhe të...
read more
Çizmet e gjata ‘trendi’ që nuk ikën kurrë, zbuloni disa nga kombinimet e vajzave të ekranit

Çizmet e gjata ‘trendi’ që nuk ikën kurrë, zbuloni disa nga kombinimet e vajzave të ekranit

Kur dimri dhe i ftohti mbizotërojnë në ditët tona, ka vetëm një model këpucësh që mund t’ju shpëtojë. Këto janë çizmet e gjata të cilat do të vazhdojnë të jenë trend edhe për vitin 2018. Me këto çizme të cilat...
read more
Maskë për rritjen dhe mos rënien e flokut

Maskë për rritjen dhe mos rënien e flokut

PËRBËRËSIT: 1 e verdhë e vezës 2 lugë çaji jeshil (lëngu) PËRGATITJA: Rrahim të verdhën e vezës derisa të bëhet homogjene dhe më pas shtojmë 2 lugët e çajit jeshil dhe i përziejmë ende. APLIKIMI: Masën e krijuar vendoseni në...
read more
Pesë xhaketat e fryra për meshkuj që janë në trend për vitin 2018

Pesë xhaketat e fryra për meshkuj që janë në trend për vitin 2018

Le të ndalemi një moment për ta kuptuar faktin se xhaketat e fryra janë zgjedhja më ideale për këtë dimër. Nëse dëshironi që të qëndroni të ngrohtë, të izoluar mirë e të tharë, pavarësisht motit jashtë, atëherë xhaketat e fryra...
read more
Kjo është pjesa e vitit kur na bien më shumë flokë,e dini përse?

Kjo është pjesa e vitit kur na bien më shumë flokë,e dini përse?

Në shoqërinë tonë, një kokë  me flokëve të gjatë të shëndetshë, të dendur i jep fytyrën një shkëlqim tërheqës dhe rinor, por jot ë gjithë e kanë fatin të kenë flokë të tillë. Me kalimin e viteve, koha “vjedh” lëkurën...
read more
Adriana Lima në paraqitje të pazakontë në Nju Jork

Adriana Lima në paraqitje të pazakontë në Nju Jork

Supermodeli befasoi shumicën e njerëzve derisa po shëtitej në një nga rrugët e Nju Jorkut në një paraqitje të pashembullt. Adriana Limën nuk e njohën kalimtarët që po i kalonin pranë, por ajo dukej sikur nuk mërzitej shumë për këtë....
read more