EFEKTET E UJIT TË GAZUAR PËR FYTYRËN

EFEKTET E UJIT TË GAZUAR PËR FYTYRËN

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën? Përdorimi i tij i jep lëkurës elasticitet. Këto këshilla i japin femrat koreane, të cilat gjithmonë kanë diçka të re për të na mësuar. Sekreti është...
read more
Katy Perry tregon unazën 5 milionë dollarësh (FOTO)

Katy Perry tregon unazën 5 milionë dollarësh (FOTO)

Ata janë fejuar në ditën e të dashuruarve, pasi Orlando Bloom i propozoi Katy Perry-t, me një unazë 5 milionë dollarësh. Dhe të hënën, 34 vjeçarja e tregoi atë derisa ishte në emisionin e Jimmy Kimmel, derisa dukej tejet e...
read more
3 mënyra mjaft të thjeshta për të drejtuar flokët pa i dëmtuar

3 mënyra mjaft të thjeshta për të drejtuar flokët pa i dëmtuar

Duke e njohur mjaft mirë rëndësinë e pamjes së jashtme femrat duket se do të bënin çdo gjë për t’u dukur bukur, ndaj ju këshillojmë ta filloni me flokët pasi vërtetë janë gjysma e bukurisë. Më poshtë do të listojmë...
read more
Kjo Ritë e paparashikueshme, befason të gjithë me veshjen e saj

Kjo Ritë e paparashikueshme, befason të gjithë me veshjen e saj

Rita Ora pos këngës është edhe njëra prej këngëtarëve më të përfolura edhe për stilin e saj Ajo është unike dhe këtë e tregon në shumicën e daljeve të saj publike, ku ajo bëhet lajm në shumicën e mediave perëndimore....
read more
Dua Lipa imazh në reklamen e xhinseve “PepeJeans London SS19”

Dua Lipa imazh në reklamen e xhinseve “PepeJeans London SS19”

Sukseset për yllin kosovar, Dua Lipa nuk kanë të ndalur. Bukuroshja kosovare ka njoftuar se do të jetë pjesë e fushatës reklamuese të veshjeve të xhinseve “PepeJeans London SS19”, shkruan portali arbresh.info Dua ka publikuar në llogarinë e saj...
read more
Mozzik dhe Loredana shkëlqejnë në ‘Burberry’

Mozzik dhe Loredana shkëlqejnë në ‘Burberry’

Mozzik dhe Loredana Zefi momentalisht janë një nga çiftet më “IN” shqiptare. Se janë me plot stil këtë e kanë dëshmuar pothuajse në çdo paraqitje të tyre sikurse edhe sot, shkruan lajmi.net. Bashkëshortja e Mozzik, Loredana ka hedhur n...
read more
Megan Markle shkëlqen në krahë të Princ Harry-t në Marok

Megan Markle shkëlqen në krahë të Princ Harry-t në Marok

Dukesha Megan Markle është shfaqur e mrekullueshme e veshur me një fustan të gjerë blu nga stilistja Carolina Herrera, gjatë turit në Marok. Së bashku me bashkëshortin e saj, Princin Harry kanë vijuar turin e tyre disa ditor. Megan duket...
read more
Personazhet e veshur me keq në ndarjen e çmimeve “Oscar”

Personazhet e veshur me keq në ndarjen e çmimeve “Oscar”

Mbrëmjen e djeshme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar” kanë qenë pjesëmarrës shumë prej emrave të njohur të kinemasë dhe artit. Të gjithë ne kemi qenë “sy e veshë” tek veshjet dhe komentet për to. Sigurisht që në evente...
read more
Luana Vjollca nuk kursehet, shfaq linjat trupore nga pushimet në Maldive

Luana Vjollca nuk kursehet, shfaq linjat trupore nga pushimet në Maldive

Nga bora në det, këto janë pushimet e Luana Vjollcës. Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca i ka vazhduar pushimet e saj për në ishujt Maldive pas disa ditëve që ishte në alpet austriake bashkë me motrën e saj, Marinën,...
read more
Pesë truqe për të bërë kaçurrela perfekte [Video]

Pesë truqe për të bërë kaçurrela perfekte [Video]

Nëse keni menduar se pjastra nuk shërben për t’i bërë flokët kaçurrela e keni gabim Megjithatë nuk është e vetmja mënyrë për të krijuar disa onde të valëzuara. T’i mbështjellësh kaçurrelat e thata rreth shufrës së hekurit të mashës s...
read more