Përdorimet e kafesë për trajtimin e bukurisë

Përdorimet e kafesë për trajtimin e bukurisë

Ruajeni bustinat tuaja të kafes së mëngjesit pasi mund t’ju duhen dhe pse nuk e kishit menduar më parë. Kafja është një produkt që mund të na ndihmojë në trajtimet tona të bukurisë. Këto janë disa mënyra: Për flokët tuaj:...
read more
Si të visheni në zyrë? Jua tregojnë vajzat tona të showbizz-it me këto 9 kombinime!

Si të visheni në zyrë? Jua tregojnë vajzat tona të showbizz-it me këto 9 kombinime!

Është një fakt i ditur tashmë që kur visheni në mënyrën e duhur, kjo ju bën të ndiheni dhe më mirë. Dhe rrjedhimisht nëse ndiheni më mirë, do të jeni produktiv dhe në punë. Prandaj nga vajzat e shoëbizzit mund...
read more
Manikyri i dëmshëm, ja çfarë sëmundje mund t’iu shkaktojë

Manikyri i dëmshëm, ja çfarë sëmundje mund t’iu shkaktojë

Manikyri është mjaft i përdorur nga femrat në mbarë botën, por varësisht prej llakut që përdorni, ju duhet ta mendoni dy herë tani e tutje. Kjo për shkak se ngjyrat e thonjve që aplikoni mund të përmbajnë komponime që mund...
read more
​Këshilla për kujdes natyral ndaj fytyrës

​Këshilla për kujdes natyral ndaj fytyrës

Të gjithë kanë dëshirë që të duken bukur, një lëkurë e butë dhe e shëndetshme është diçka që kërkon kohë dhe përkujdesje. Mirëpo, mënyra më e mirë për kujdesin ndaj lëkurës së fytyrës, gjendet në mënyrat natyrale, përcjell Kosova...
read more
Vaksinë kundër akneve

Vaksinë kundër akneve

Ekspertët në Universitetin e Kalifornisë në San Diego thonë se është gjetur një mënyrë për të luftuar aknet. Sipas studiuesve aknet kanë vetinë të ulin vetëbesimin te njerëzit dhe të ndryshojnë cilësinë e jetës. Një vaksinë që trajton ...
read more
Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale!

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale!

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore Për më tepër, kjo pije është gjithashtu shumë e mirë për njerëzit t...
read more
Përdoreni parfumin në këtë mënyrë, që aroma të zgjasë me ditë të tëra!

Përdoreni parfumin në këtë mënyrë, që aroma të zgjasë me ditë të tëra!

Blerja e parfumit të shtrenjtë nuk siguron sukses. Ka disa truke që teksa përdorni parfumin tuaj të preferuar, t’ia transmetoni të tjerëve për ditë me rradhë. Shije ndan me ju disa prej tyre: 1. Grupet e ndryshme të parfumeve nuk...
read more
Për lëkurë të shëndetshme keni parasysh këto këshilla

Për lëkurë të shëndetshme keni parasysh këto këshilla

Në secilën stinë duhet të jeni shumë të kujdesshëm për lëkurën tuaj. Kremrat gjithmonë rekomandohen që ta ruani lëkurën tuaj si nga dielli, erërat ashtu edhe nga plakja e parakohshme, transmeton Klan Kosova. Më poshtë keni disa këshilla: Kons...
read more
Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur

Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur

Të gjithë e dimë që në fakt ne jemi çfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Prandaj duhet të kemi vërtet kujdes se çfarë hamë Nëse do të...
read more
7 mënyra perfekte për të parandaluar rrudhat ndërkohë që ju flini

7 mënyra perfekte për të parandaluar rrudhat ndërkohë që ju flini

Me siguri keni dëgjuar më parë atë shprehjen: “Të gjithë kemi nevojë për gjumin e bukurisë”, ndërkohë që rrotulloheni poshtë çarçafëve dhe shijoni gjumin e plotë pas një dite të lodhshme pune. Por, ndërkohë që mund të thuash me këna...
read more