Mjaft më me xhinse, këto janë pantallonat e sezonit vjeshtë – dimër 2017

Mjaft më me xhinse, këto janë pantallonat e sezonit vjeshtë – dimër 2017

Në ditët tona është akoma e vështirë të thuhet se cila është veshja që do të dominojë në një sezon a një tjetër. Por nuk ka asnjë dyshim nëse bëhet fjalë për velvet (kadife). Është parë në pothuaj çdo sfilatë...
read more
Ky është vendi i sekreteve femërore, Women’secret , marka spanjolle për herë të parë në Shqipëri nga Fashion Group Albania

Ky është vendi i sekreteve femërore, Women’secret , marka spanjolle për herë të parë në Shqipëri nga Fashion Group Albania

Prej disa ditesh tashme qyteti i Tiranes gumezhin nga nje secret femeror qe ngjalli jo pak interes e kureshtje, dhe qe beri qe te gjitha vajzat te cilat u preken nga ky sekret ta komentonin gjate mes mikeshash. Marka spanjolles me...
read more
Trendet e grimit për sezonin e vjeshtës: Mbizotëron ngjyra bordo

Trendet e grimit për sezonin e vjeshtës: Mbizotëron ngjyra bordo

Lajmi i keq është se ka ardhur koha për t’i larguar bikinit dhe për t’u përgatitur për stinën e vjeshtës. Por si gjë e keqe që ka një të mirë dhe anasjelltas, lajmi i mirë është se këtë vit ka...
read more
Çfarë mendon Anna Wintour mbi javën e Modës në Milano?

Çfarë mendon Anna Wintour mbi javën e Modës në Milano?

Sigurisht që një figurë si Anna Wintour, kryeredaktorja e revistës prestigjioze Vogue America nuk mund të mungonte në eventin e Javës së Modës në Milano. Po çfarë mendimi ka ajo mbi gjithë këtë shfaqje mode? Wintour është shprehur se moda...
read more
Bukuria është dashuri, ky është motivi i sfilatës vjeshtë 2018 nga Dolce & Gabbana

Bukuria është dashuri, ky është motivi i sfilatës vjeshtë 2018 nga Dolce & Gabbana

Ata janë një nga çiftet më të suksesshme në botën e modës. Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana u takuan për herë të parë në Milano, në vitin 1980 dhe shumë shpejt ndërtuan firmën e tyre të modës, të cilën e...
read more
Trendi i çantave për këtë vjeshtë

Trendi i çantave për këtë vjeshtë

Në “Milan Fashion Week” janë paraqitur të gjitha modelet e çantave që pritet të jenë trend këtë sezonë. Çantat janë të markave të njohura si Prada, Fendi, Gucci, Alberta Ferretti, Tod’s e shumë të tjera. Këto çanta shumë shpejt do...
read more
E kuqja, ngjyra e thonjve më shik për këtë vjeshtë!

E kuqja, ngjyra e thonjve më shik për këtë vjeshtë!

Jemi në stinën që duhet të tregoni sa më shumë kujdes me duart e t’i keni gjithmonë të kuruara! Kur të vijë momenti i shumëpritur që ju duhet të ndryshoni ngjyrën e thonjve, për këtë vjeshtë përgjigja është e kuqe!...
read more
Si vishen italianet në vjeshtë: Ato thjesht dinë më së miri! (Foto)

Si vishen italianet në vjeshtë: Ato thjesht dinë më së miri! (Foto)

Për to të jesh damë është rregull numër një. Ashtu si bartin francezet stilin e tyre shkujdesur të pangarkuar, po ashtu edhe italianet në vete vënë të gjitha copat luksoze të rrobave të cilat i kanë dhe shëtisin sikur të...
read more
Kush është princesha që sfidon Kate Middleton-in?

Kush është princesha që sfidon Kate Middleton-in?

Nëse mendoni se Kate Middleton ka stilin më unik në botë, gaboheni. Ajo nuk është e vetmja që vishet me atë lloj elegance dhe hijeshie. Princesha Mari e Danimarkës është një tjetër vajzë mbretërore që vishet po aq bukur sa...
read more
Këto janë këpucët që do të transformojnë look-un tuaj të vjeshtës

Këto janë këpucët që do të transformojnë look-un tuaj të vjeshtës

Po mendoni që gardërobës tuaj i mungojnë veshjet e duhura për stinën e vjeshtës?! Mendoni se veshjet e sezonit të kaluar nuk ju bëjnë më punë? Mos u shqetësoni, nuk është problemi te dollapi, i gjithë sekreti fshihet te mënyra...
read more
1 48 49 50 51 52 61