Miqësinë e Aurelës dhe Endritit e ka zili dhe Stefano Gabbana! Shihni se çfarë i’u shkruan

Miqësinë e Aurelës dhe Endritit e ka zili dhe Stefano Gabbana! Shihni se çfarë i’u shkruan

Ata janë dy nga emrat më të njohur në fushën e modelingut në Shqipëri por që kanë arritur të jenë të suksesshëm edhe jashtë vendit. Aurela Hoxha dhe Endrit Mërtiri nuk janë thjesht dy bashkëpunëtorë por prej vitesh dhe miq...
read more
Rekomandimi jonë për ditën e premte!

Rekomandimi jonë për ditën e premte!

E premtja eshte dita me e dashur per shumicen. Per gjithe ju qe sot pas pune planifikoni takime me mikeshat ose ndonje dalje per gjiro, ne u’a orfojme kete kombinim qe do ju bej te dukeni mrekullueshem.  
read more
Monica Rose:  6 gjërat që duhet t’i blini për sezonin e vjeshtës

Monica Rose: 6 gjërat që duhet t’i blini për sezonin e vjeshtës

Stilistja e njerëzve të famshëm, Monica Rose, tregon disa elementë që duhet t’i kesh patjetër këtë vjeshtë Jo vetëm sepse motrat Kardashian – Jenner kanë filluar t’i tregojnë tendencat e vjeshtës, por edhe sepse, sipas Rose, disa elementë k...
read more
Këto zgjedhje kanë dalë nga moda – Është koha të hiqni dorë

Këto zgjedhje kanë dalë nga moda – Është koha të hiqni dorë

Kur bëhet fjalë për të zgjedhur veshje ose aksesorë të ndryshëm shumë njerëz kanë një koncept të gabuar për stilin apo modën. Disa kërkojnë që të gjejnë gjëra të lira në çmim, disa të tjerë janë të apasionuar pas gjërave...
read more
Anxhela Martini thyen klishetë!

Anxhela Martini thyen klishetë!

Supermodelja Anxhela Martini na ka lënë të kuptojmë se vera dhe pushimet e saj luksoze nuk kanë të mbaruar për këtë sezon të nxehtë. Ajo vazhdon të na shfaqet në Instagram si gjithmonë shumë e bukur dhe provokuese. Në postimin...
read more
5 këshilla mode nga Victoria Beckham

5 këshilla mode nga Victoria Beckham

Ajo njihet si një nga femrat më të guximshme sa i përket modës, dizajnerja dhe ikona e kohës tonë na tregon se çka duhet të dini për të qenë gjithnjë “IN”! Viktoria shpalos 5 rregullat e arta, të cilat ajo...
read more
Ja mënyra si mund të zgjatni qerpikët tuaj! (VIDEO)

Ja mënyra si mund të zgjatni qerpikët tuaj! (VIDEO)

Blogerja Huda Kattan, nga Dubai, thotë që me ndihmën e pambukut mund të zgjasni qerpikët, ndërkaq këtë gjë e demonstron edhe në videon e vet. Ajo e përdor shtresën e maskarasë, pastaj me krehër për qerpikë “kap” pambukun dhe kështu...
read more
Si ta lidhni kravatën në formën e njohur ‘gjysmë Windsor’

Si ta lidhni kravatën në formën e njohur ‘gjysmë Windsor’

Forma e nyjës ‘gjysmë Windsor’ është në formë trekëndëshi – e trashë, por jo aq e trashë sa forma origjinale Windsor. Kjo formë e lidhjes së kravatës duket mirë në pothuajse çdo këmishë dhe përdoret nga një numër i madh...
read more
Në gusht dominon ngjyra e portokalltë: Kështu bëjnë femrat që kanë stil! (Foto)

Në gusht dominon ngjyra e portokalltë: Kështu bëjnë femrat që kanë stil! (Foto)

Uniforma e burgut më nuk është e rezervuar vetëm për të burgosurit, së paku nëse pyesni damat e famshme të botës të cilat adhurojnë modën! Pistat e modës dhe rrugët janë të stërmbushura me femrat të veshura me rroba ngjyrë...
read more
Modelja 22-vjeçare, femra që çmend Instagram (Foto)

Modelja 22-vjeçare, femra që çmend Instagram (Foto)

Demi është modele dhe bukurinë e saj e ekspozon çdo ditë përmes rrugës së Instagramit. Duke iu falënderuar fotografive seksi, ajo ka marrë jo zyrtarisht titullin e femrës më sfiduese në këtë rrjet shoqëror. Demi Rose nga Britania e Madhe...
read more
1 48 49 50 51 52 56