Kjo çantë do të jetë hit i vjeshtës 2017

Kjo çantë do të jetë hit i vjeshtës 2017

Pas repikës së ashpër me çantën nga IKEA, Balesiaga ka edhe një hit për sezonin aktual. Ne fakt, ky hit erdhi edhe para “rastit Ikea” te famshem, por tani është duke e shijuar famën. Për ju që se dini, bëhet...
read more
No Image

Ja si të fitoni harkun perfekt të vetullave

Truqet e përdorimit të brushës janë gjeniale… Të kesh vetulla të mira, është një domosdoshmëri në ditët e sotme. Por, nuk është edhe lehtë të fitosh formën e përsosur gjithmonë – ti kesh vetullat sa më natyrale dhe me një...
read more
Për herë të parë në histori kjo ngjyrë e buzëkuqve po shitet më shumë se e kuqja

Për herë të parë në histori kjo ngjyrë e buzëkuqve po shitet më shumë se e kuqja

Ngjyra e trëndafiltë ka më shumë shpirt, është më e hareshme, më joshëse dhe më pak serioze se e kuqja si shenjë tradicionale e pjekurisë, e magjepsjes dhe e tërheqjes së vëmendjes – theksojnë ekspertët botërorë të grimit. Shitja e...
read more
No Image

Dorina Gegici tregon sa paguhet një modele shqiptare dhe takimet speciale në Kanë

read more
No Image

Orinda jo vetëm që i dha fund beqarisë, por edhe look-ut të saj të vjetër!

Vetëm pak ditë pas ceremonisë martesore moderatorja Orinda Huta ka vendosur të ndryshojë dhe pamjen e saj. Të gjithë e njohin si ‘fanatike’ të flokëve bionde, por kush do të mendonte se nusja e muajit do të guxonte me këtë...
read more
No Image

Rikthehet trendi që s’na e merrte mendja!

Pantallonat jeans ose thjesht xhinset janë një prej veshjeve që kanë sjellë një revolucion të vërtetë në industrinë e modës. U krijuan në vitin e largët 1853 me qëllimin e vetëm për të qenë veshje pune për kërkuesit amerikanë të...
read more
No Image

Rihanna takon Zonjën e Parë të Francës, të gjithë flasin për veshjet e tyre

Kur takohen dy zonja stili, sytë janë vetëm te veshjet. Edhe pse takimi i Rihanna-s me Zonjën e Parë të Francës, nuk ishte aspak për një çështje sipërfaqësore, veshjet u komentuan. Muajin e kaluar, Rihanna u dërgoi disa drejtuesëve shtetesh,...
read more
No Image

Si kanë ndryshuar taket brenda 100 viteve? (Video)

Dashuria më e madhe e femrave, edhepse jo shumë të rehatshme, janë taket. Videoja në vazhdim, tregon se si kanë ndryshuar takat brenda viteve.    
read more
No Image

Bukuroshja Adrola Dushi ka publikuar ditën e djeshme një foto së bashku me djalin e saj , gjë e cila e ka vënë atë në qendër të kritikave.

Modelja nga Mirdita postoi në Instagramin një foto me Troin e vogël teksa po e puthte në buzë. Dhe mjaftoi kjo që më pas pasuan një lumë komentesh negative  në drejtim të saj, duke e cilësuar si të panevojshme që...
read more
No Image

Gabimet që nuk duhet të bëjmë me veshjet e zeza

“Moda ndryshon, por stili mbetet”! Kështu thoshte dikur Coco Chanel, e cila i propozoi botës disa nga veshjet ikonë të epokës sonë. E kemi fjalën për veshjet më esenciale që çdo femër duhet të ketë në dollapin e saj. Ato...
read more