No Image

15 ide si të kombinoni fundet dhe fustanet e gjatë!

Nëse në verë të gjitha vajzat duket se kërkojnë të ekspozojnë sa më shumë lëkurë, trend ii fustanve të gjatë hedh poshtë këtë hamendësim. Të lehtë, të bukur dhe lehtësisht të kombinueshëm, fundet dhe fustanet maxi bëjnë një veshje thelbësore...
read more
No Image

Ja si t’i bartni rrobat e zeza këtë verë

Nuk janë vetëm për dimër dhe mbrëmje: Me rëndësi është që t’i kushtoni kujdes materialit, jo ngjyrës. Thjeshtësia e ngjyrës së zezë është zgjedhje e përsosur për kombinim me trendët luksozë dhe rregullae këtillë vlen edhe verës, trans...
read more
No Image

5 modelet e flokëve që ju rrisin në moshë dhe propozimet si t’i ndryshoni ato

Flokët janë konsideruar ndër shekuj, si gjysma e bukurisë së një femre. Janë  prej simboleve më identifikuese të feminilitetit dhe jo vetëm. Flokët e bukur, të gjatë dhe të plotë janë po ashtu shenjë e një organizmi të shëndetshëm. Këto....
read more
No Image

Syzet, zgjedhja e modelit që ju përshtatet

Po kërkoni për modelin perfekt të syzeve, që ju përshtatet më së miri me format e fytyrës? Ja si të bëni zgjedhjen e duhur. Hapi fillestar për të gjetur syzet që ju përshtaten është të përcaktoni formën e fytyrës suaj....
read more
No Image

8 këshilla bukurie nga Jackie Kennedy

Ndonëse kanë kaluar më shumë se 50 vjet që kur Jackie Kennedy ishte zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ajo mbetet ende një nga ikonat e stilit, më të nderuara të të gjitha kohërave. Më poshtë do...
read more
No Image

Trendi i orëve për këtë sezonë

Për të gjitha ju adhuruese të orëve, marka e njohur Morellato ka prezantuar orët më të bukura që çdokush do t’ju ketë zili. Falë gurëve dhe formave të veçanta që kanë këto modele të orëve të kësaj marke, do të...
read more
No Image

Modeli i fundeve që duhet t’i keni në gardërobën tuaj

Nëse dëshironi që njëkohësisht të vishni diçka më praktike, moderne dhe me stil, fundi i linjës A është zgjedhja më e mirë! Edhe pse janë të shkurtra, fundet e modelit të këtillë nuk janë provokative dhe mund të duken shumë...
read more
No Image

Trendi i sandaleve për këtë sezon

  Sezon i ri, grumbull i ri i këpucëve. Sipas revistës Elle.com, ku për çdo vit i sjellin trendet e fundit për çdo stinë, këtë herë i kanë sjellë modelet më të reja të këpucëve dhe sandaleve për këtë pranverë....
read more
No Image

Mango: Propozimet për këtë verë

Mango si propozime të veta për këtë sezon veçon bashkimin e trendeve aktuale dhe klasikes verore. Fjala është për xhaketat, fustanet dhe këmishët me detaje të qëndisura dhe tekstura relievi, transmeton Telegrafi. Pjesët mbresëlënëse do të ngre...
read more
No Image

Rikthehen Mom Jeans, xhinset ikonë të viteve ’80 dhe ’90

Pantallonat jeans ose thjesht xhinset janë një prej veshjeve që kanë sjellë një revolucion të vërtetë në industrinë e modës. U krijuan në vitin e largët 1853 me qëllimin e vetëm për të qenë veshje pune për kërkuesit amerikanë  të...
read more
1 59 60 61