Tetovë: Ja si do të duket parku i Xhamisë së Larme pas revitalizimit!

Tetovë: Ja si do të duket parku i Xhamisë së Larme pas revitalizimit!

Kompania “Kipper” po financon projektin për revitalizimin e parkut të Xhamisë së Larme. Në projekt parashihet instalimi i sistemit të ujitjes, vendosja e 36 stoleve, ndriçim i parkut, ndërtimi i këndit për fëmijë, vendosja e më shumë koshave për plehra,...
read more
7 histori  filmash të famshme që bota vazhdon t’i dashurojë!

7 histori filmash të famshme që bota vazhdon t’i dashurojë!

Filmat kanë qënë gjithmonë një mënyrë e mirë për tu njohur me historitë e personave të tjerë, për të parë një botë që është ndryshe nga ajo që ne jetojmë. Edhe pse ndër vite kinematografia ndryshon dhe sjell risi, historitë...
read more
FOTO/ Brenda premierës së “2 gisht mjaltë” dhe VIP-at e ftuar!

FOTO/ Brenda premierës së “2 gisht mjaltë” dhe VIP-at e ftuar!

Mbrëmja e së mërkurës mblodhi dhjetra emra të njohur të artit, showbiz-it e politikës në premierën e komedisë shqiptare “2 gisht mjaltë”. Protagonistët e filmit Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata falenderuan të pranishmit për prezencën, ndërsa u...
read more
15 fakte, që ndoshta nuk i dinit për jetën e Sigmund Frojdit

15 fakte, që ndoshta nuk i dinit për jetën e Sigmund Frojdit

Ja cilat janë aspektet e habitshme të jetës së Sigmund Frojdit, “babait” të psikoanalizës dhe interpretimit të ëndrrave. Kush ishte Sigmund Frojdi Lindi më 6 maj 1856 në Frajberg (Pribor), në Republikën e sotme Çeke. Doktor dhe themelues i psi...
read more
Ermal Mamaqi zbulon sa mijëra EURO kushtoi vetëm një ditë xhirimi nga filmi ‘Dy gisht mjaltë’

Ermal Mamaqi zbulon sa mijëra EURO kushtoi vetëm një ditë xhirimi nga filmi ‘Dy gisht mjaltë’

Moderatori i njohur Ermal Mamaqi ka rrëfyer më shumë nga prapaskenat e filmit ‘Dy gisht mjaltë’ që pritet të dalë së shpejti. I ftuar në emisionin ‘Wake Up’, Ermali ka rrëfyer që nuk ka qenë aspak e lehtë realizimi i...
read more
Zbulohet shkaku i largimit të aktorit tuaj të preferuar nga ‘Fast and furious 9’

Zbulohet shkaku i largimit të aktorit tuaj të preferuar nga ‘Fast and furious 9’

Javë më parë Dwayne ‘The Rock’ Johnson shtangu fansat duke bërë të ditur se nuk do të ishte pjesë e kapitullit të nëntë të sagës “Fast & Furious”. Tani mësohet edhe shkaku. Vin Diesel do të jetë regjisor i këtij...
read more
Tetovari  Agon Bexheti dekorohet me çmimin për punimin më të mirë akademik në Japoni

Tetovari Agon Bexheti dekorohet me çmimin për punimin më të mirë akademik në Japoni

Këtë vit çmimi për punim më të mirë nga The Mark Weiser nga konferenca #PerCom2019, shkon për punimin akademik “Rruajta dhe shpërndarja e sigurtë e të dhënave të sinjaleve të memorjes në sistemet e augmentimit të memories: Qasja praktike”. ...
read more
10 filma, të bazuar në histori të vërteta krimesh.

10 filma, të bazuar në histori të vërteta krimesh.

Kemi perzgjedhur 16 filma që kanë korrur sukses dhe kanë fituar çmime të shumta. Janë filma të vlerësuar dhe nga kritikët dhe kanë sjell përfitime të mëdha për producentet e tyre. The Wolf of Wall Street Ky është një nga...
read more
E trishtë! Ylli i filmave të ‘Harry Potter’ në karrocë paraplegjikësh, rrezikon të mbetet invalid!

E trishtë! Ylli i filmave të ‘Harry Potter’ në karrocë paraplegjikësh, rrezikon të mbetet invalid!

Ylli i filmit “Harry Potter”, Robbie Coltrane është parë për herë të parë në një karrocë paraplegjikësh në pritje të operacionit në gju, pasi prej kohësh vuan nga osteoartriti (sëmundje e kyçeve). I njohur nga të gjithë si Rubeus Hagrid,...
read more
5 Filma të cilët nuk i njihnit, por duhet ti shihni patjetër

5 Filma të cilët nuk i njihnit, por duhet ti shihni patjetër

Ka shumë filma të bukur me tematika nga më të ndryshmet, por gjatë përzgjedhjes për filmin që do të shoqërojë mbrëmjen tuaj, duhet të zgjidhni me zgjuarsi.Shpesh fokusohemi ne filmat të cilët kanë më shumë publicitet dhe janë më popullor...
read more