Nesër do të shkarkohet drejtoresha e spitalit të Ohrit për shkak pacientes që humbi jetën nga koronavirusi

Nesër do të shkarkohet drejtoresha e spitalit të Ohrit për shkak pacientes që humbi jetën nga koronavirusi

Pas vdekjes së pacientes nga Struga dhe moskujdesjes së saj në spitalin e Ohrit, ministri Venko Filipçe tha se është sjellë vendimi që nesër të shkarkohet drejtoresha e spitalit të Ohrit. Pacientja ka qenë në moshën 66 vjeçare e rrethinës...
read more
Edhe dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 16 të infektuar të rinj

Edhe dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 16 të infektuar të rinj

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë se gjatë ditës së djeshme në Klinikën infektive në Shkup, kanë vdekur dy persona, raporton SHENJA. Një pacient i moshës 91 vjeçare i cili ka qenë i hospitalizaur para...
read more
Mesazhi nga koha e karantinës nga Agron Vrangalla

Mesazhi nga koha e karantinës nga Agron Vrangalla

Duke qenë pjesë e një kompanie mediatike, izolimi është i pamundur për ne. Gazetarët bëjnë pjesë te grupet e emergjencës, bashkë me mjekët, policinë, ushtrinë… dhe për këtë arsye nuk mund të qëndrojmë në shtëpi as edhe gjatë orës...
read more
Gruevski: Unë kam menaxhuar shumë kriza, por kurrë nuk kam lejuar uljen e pagave

Gruevski: Unë kam menaxhuar shumë kriza, por kurrë nuk kam lejuar uljen e pagave

Gruevski, përmes statusit në Facebook nga Budapesti, shkruan se ai ka menaxhuar shumë kriza deri më tani, por asnjëherë nuk ka propozuar ulje pagash. Ai thotë se paga minimale në administratën publike është një vendim i nxituar, por që ka...
read more
Andera Ugrinoska zgjidhet kryetare e Këshillit për të rinjë në kuadër të Këshillit për Europë

Andera Ugrinoska zgjidhet kryetare e Këshillit për të rinjë në kuadër të Këshillit për Europë

Andrea Ugrinoska kryetare e Këshillit për të drejtat e njeriut është zgjedhur kryetare e Këshillit këshillues për të rinjë në kuadër të Këshillit për Evropë, i cili është pjesë e sistemit institutional që ka të bëjë me udhëheqjen e poli...
read more
Engel: Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj Kosovës – kjo duhet të korrigjohet

Engel: Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj Kosovës – kjo duhet të korrigjohet

Miku i madh i shqiptarëve, kongresisti Eliot Engel, ka thënë se të thuash që Shtetet e Bashkuara dhe Kosova kanë një marrëdhënie të ngrohtë dhe të ngushtë do të ishte nënvlerësim i lidhjeve ndërmjet dy vendeve. Sipas tij, Shtetet e...
read more
ANALIZA e 12 ekspertëve të njohur botërorë, që vënë në dyshim panikun lidhur me koronavirusin

ANALIZA e 12 ekspertëve të njohur botërorë, që vënë në dyshim panikun lidhur me koronavirusin

12 profesorë të njohur të shkencave mjekësore në mbarë botën kanë dhënë mendimin e tyre lidhur me pandeminë e koronavirusit të ri që ka goditur mbarë botën. Ata vijnë nga fusha të ndryshme të shkencave mjekësore dhe japin argumentet respekti...
read more
Mediat botërore raportojnë për vdekje si pasojë e përdorimit të ilaçit që e aprovoi Trump

Mediat botërore raportojnë për vdekje si pasojë e përdorimit të ilaçit që e aprovoi Trump

Mediat prestigjioze po raportojnë se ilaçet që u aprovuan nga presidenti Donald Trump për ta luftuar virusin Covid-19, po shkaktojnë vdekje. Ekspertët kanë dyshime mbi këto ilaçe, ndërsa vetë Trump thotë se “mund të funksinojnë ose jo”, por s...
read more
Eksperiment në Suedi, qeveria e lë në dorë të qytetarëve luftën ndaj Coronavirusit

Eksperiment në Suedi, qeveria e lë në dorë të qytetarëve luftën ndaj Coronavirusit

Suedia e fundit në glob sa i përket masave shtrenguese. Prej sot nuk lejohen grumbullime me më shume se 50 persona, ndërkohë që ky numër tejkalohet për shembull në mencat e shkollave, trena, autobuza etj, ku distanca është më pak...
read more
SHBA bëhet vendi me më shumë të infektuar nga COVID-19, shifra tejkalon 100.000

SHBA bëhet vendi me më shumë të infektuar nga COVID-19, shifra tejkalon 100.000

Numri i të infektuarve dhe rasteve të vdekjes është rritur nga dita në ditë në SHBA, me çka ky vend ka tejkaluar Kinën dhe Italinë, duke u bërë vendi me numrin më të madh të të infektuarve në botë. Numri...
read more
1 2 3 462