Njerëzit tradhtojnë për këto 5 arsye dhe nuk janë fare ato që ju mendonit

Njerëzit tradhtojnë për këto 5 arsye dhe nuk janë fare ato që ju mendonit

Tradhtia në çift nuk është shpikur vitet e fundit, gjë që do të thotë se ky nuk është artikulli i parë dhe as i fundit që shpjegon shkaqet që i shtyjnë njerëzit të tradhtojnë partnerët. Ama këto shkaqe duket se...
read more
Alketa Vejsiu supersticioze! Para emisioneve bën gjithmonë të njëjtën gjë

Alketa Vejsiu supersticioze! Para emisioneve bën gjithmonë të njëjtën gjë

Prezantuesja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu mund të jetë ngjitur shumë herë në skenë por ama emocionet vijon t’i ketë të njejta edhe pas shumë vitesh eksperiencë. Por mbrëmjen e së hënës përgjatë emisionit “Në kurthin e Piter Pan”, Alk...
read more
E marta është dita më e mirë e javës: Kemi prova!

E marta është dita më e mirë e javës: Kemi prova!

Nëse njësoj si ne jeni supersticiozë, duhet të besoni që çdo ditë e javës vjen me një energji unike, duke bërë që në mendjen tonë disa ditë të konsiderohen si më me fat e ndërsa të tjera mezi i presim...
read more
10 veshjet më të shtrenjta të Melania Trump, për të cilat njerëzit nuk reshtin së diskutuari!!!

10 veshjet më të shtrenjta të Melania Trump, për të cilat njerëzit nuk reshtin së diskutuari!!!

Melania Trump I financon vetë veshjet e saj ( norma, I shoqi është super miliarder), që do të thotë se edhe për ato etiketa që shënojnë cmime marramendëse nuk ka përse shqetësohet dikush; nuk janë para që dalin nga xhepi...
read more
9 gjërat që femrat i pëlqejnë, por e kanë të vështirë t’i pranojnë

9 gjërat që femrat i pëlqejnë, por e kanë të vështirë t’i pranojnë

Ndonjëherë, të kuptosh gratë, është një punë e vështirë. Kjo sepse një “po” e tyre mund të thotë “jo”, ndërsa një “jo” mund të thotë “po”. Për të kuptuar këto kundërthënie dhe për të mësuar më shumë rreth tyre, më...
read more
8 udhëheqës të famshëm dhe fobia e tyre e përbashkët: Macet

8 udhëheqës të famshëm dhe fobia e tyre e përbashkët: Macet

Ndonëse është një ndjesi e pakuptueshme dhe e pashpjegueshme për dikë që adhuron macet, duhet thënë se jo të gjithë i duan ato. Përkundrazi, frika ndaj tyre shkon deri në fobi. Ailurofobia (ose felinofobia, elurofobia) është frika e vazhdueshme...
read more
Ja pse vajzat e zgjuara dhe të mrekullueshme qëndrojnë për vite beqare.

Ja pse vajzat e zgjuara dhe të mrekullueshme qëndrojnë për vite beqare.

Ndoshta e keni pyetur shpesh ndonjë miken tuaj, pse vazhdon të jetë beqare dhe nuk nxiton të krijojë një familje të saj. Edhe përgjigjia e saj mund të jetë e mbushur me nota humori, por në fakt rrënjët e arsyes...
read more
Edhe Kiara Tito i pret flokët, trendi i ri po i “pushton“ të gjitha!!!

Edhe Kiara Tito i pret flokët, trendi i ri po i “pushton“ të gjitha!!!

E bëri Adrola Dushi, e bëri Bora Zemani, që të dyja tejet të apasionuara pas flokëve të gjatë dhe tani, hapin që e bën t`i bashkohet trendit më të ri që po cmend “ Instagramin“ e ndjek dhe Kiara Tito!!...
read more
Dëshironi lëkurë të pastër dhe pa akne? Kjo recetë natyrale do t’ju shpëtojë jetën!

Dëshironi lëkurë të pastër dhe pa akne? Kjo recetë natyrale do t’ju shpëtojë jetën!

Kujdesi për lëkurën e fytyrës ngelet një ndër pjesët më të rëndësishme të shëndetit tonë. Është pjesa e kontaktit me të tjerët, pjesa që na bën shpeshherë të mos ndjehemi mirë Për të pasur lëkurë të shëndoshë, duhet kohë pas...
read more
Syri që do të zgjidhni tregon shumë për personalitetin tuaj!

Syri që do të zgjidhni tregon shumë për personalitetin tuaj!

gjidhni syrin që ju pëlqen më shumë dhe gjeni se cilës kategori i përkisni: A: Jeni logjik Ju shijoni mendimet e thella dhe dini se si të komunikoni logjikisht. Edhe në situata që janë të vështira për t’u kuptuar, sillni...
read more