KSHZ: Në ora 23:00 do të publikohen rezultatet e zgjedhjeve

KSHZ: Në ora 23:00 do të publikohen rezultatet e zgjedhjeve

Votimi në kushte të coronavirusit në këto zgjedhje kuvendare do të përfundojë dy orë më vonë në krahasim me zgjedhjet e mëhershme kur votimi përfundonte në ora 19:00. Zëdhënësi i Komisionit Shtetëror për Zgjedhje, Admir Shabani bëri të ditur se...
read more
Sot përfundoi intervistimi i tretë i presidentit Thaçi në Hagë

Sot përfundoi intervistimi i tretë i presidentit Thaçi në Hagë

Në Zyrën e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, për të tretën ditë me radhë, u intervistua presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas intervistimit, që zgjati gjashtë orë, Thaçi nuk u prononcua për media. Intervistimi i Thaçit do të vazhdojë ...
read more
Janë regjistruar 10-të parregullsi zgjedhore që kanë ndodhur sot deri në ora 17:00

Janë regjistruar 10-të parregullsi zgjedhore që kanë ndodhur sot deri në ora 17:00

Prokuroria Themelore Publike, përmes Komisionit për ndjekje të parregullsive eventuale në procesin zgjedhor raportoi se deri në ora 17:00 janë regjistruar 10 raste për parregullsi zgjedhore, transmeton Portalb.mk. PTHP procesin zgjedhor deri me tani e ...
read more
Dalja deri në ora 15:00 ka qenë 31.78 %

Dalja deri në ora 15:00 ka qenë 31.78 %

Në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, deri në ora 15:00, gjithsejë kanë votuar 576 mijë e 576 qytetarë apo 31.78 për qind e votuesve, njofton Insajderi, që po përcjellë këto zgjedhje në Maqedoni nga vendi i ngjarjes. Sipas njësive...
read more
Regjistrohen 198 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohen 198 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1382 testime, ndërsa 198 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre 83 janë në Shkup, Kumanovë-12, Dibër-1, Shtip-21, Prilep-2, Tetovë-9, Strugë-3, Veles-2...
read more
Programet e partive politike 2020

Programet e partive politike 2020

Partitë për çdo ditë i promovojnë projektet e tyre në mesin e qytetarëve, ndërsa vetëm një pjesë e  tyre kanë publikuar programin zgjedhor. Ja çfarë ofrojnë ato në fushën e ekonomisë, mardhënieve ndërkombëtare, BE-së, shëndetësisë, ar...
read more
Ndërrojnë jetë dy studentë të Universitetit të Tetovës!

Ndërrojnë jetë dy studentë të Universitetit të Tetovës!

TELEGRAM NGUSHËLLIMI Të nderuar miq, shoqëria jonë, rrethi ynë qytetarët tanë jetojnë në ditë jo të mira. Ndjehem keq që kohën e fundit më duhet t’Ju drejtohem jo rrallë herë me telegrame ngushëllimi. Mirëpo, gjendja aktuale me të cilën t...
read more
Tetovë: Qytetarët të drejtën e votës do të mund ta realizojnë në 265 vendvotime

Tetovë: Qytetarët të drejtën e votës do të mund ta realizojnë në 265 vendvotime

Në gjashtë komuna në rajonin e Tetovës ku sot mundësi për të përzgjedhur kandidat për deputetë do të kenë gjithsej 184.132 qytetarë me të drejtë vote. Të drejtën e tyre të votës do të mund ta realizojnë në gjithsej 265...
read more
Zgjedhjet: Arrestohet një person për prishjen e rendit dhe qetësisë publike

Zgjedhjet: Arrestohet një person për prishjen e rendit dhe qetësisë publike

“Pas hapjes së vendvotimeve deri tani është regjistruar një shkelje e rendit dhe qetësisë në Shkup në një vendvotim në Shkollën Fillore “Petar Pop Arsov”, kur personi V.Sh. 47 vjeç ka prishur rendin dhe qetësinë me atë që ka filluar...
read more
Pas Merkel, një tjetër zyrtar ndan Shqipërinë nga Maqedonia rreth procesit të negociatave

Pas Merkel, një tjetër zyrtar ndan Shqipërinë nga Maqedonia rreth procesit të negociatave

Pas kancelares gjermane Angela Merkel, është ministri federal për punët e jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas që bën dallimin e qartë midis hapjes zyrtare të negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërine. Në një seancë ...
read more