Blendi Fevziu prezanton vajzën e madhe: ‘Ua, yll!’

Blendi Fevziu prezanton vajzën e madhe: ‘Ua, yll!’

Blendi Fevziu është një ndër emrat më të dëgjuar në botën e ekranit, e kjo jo më kot. E kemi parë që po përgatitet për një rikthim të fuqishëm në shtator, e këtë herë duke festuar 20-vjetorin e emisionit “Opinion”....
read more
Si të kurseni para dhe t’i kompletoni fëmijët tuaj për vitin e ri shkollor?

Si të kurseni para dhe t’i kompletoni fëmijët tuaj për vitin e ri shkollor?

Për fëmijët tuaj, blerja e veshjeve dhe pajisjeve të reja shkollore mund të jetë e vetmja gjë e mirë për kthimin në shkollë. Por kjo nuk do të thotë se ju duhet ta lini të gjithë rrogën tuaj për t’i...
read more
Alketa zbulon eklipsin e Timo Fllokos!

Alketa zbulon eklipsin e Timo Fllokos!

Ndërkohë që të gjithë vuajmë vapën e gushtit, moderatorja Alketa Vejsiu na tregoi se po relaksohej në një vend me peizazhe përrallore  e të freskët, saqë ishte e domosdoshme të rrinte pranë një oxhaku të ndezur! Gjithmonë e veçantë Alketa....
read more
9 këshilla për buzëqeshje hollywoodiane

9 këshilla për buzëqeshje hollywoodiane

Për shumë njerëz ëndrra më e madhe është të kenë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur, por vetëm ata të guximshmit i nënshtrohen zbardhimit kimik. Po ju zbulojmë disa veprime të thjeshta të cilët mund t’i bëni në shtëpi, nuk...
read more
A do ta gjeni dashurinë këtë vit? Tregon horoskopi për çdo shenjë

A do ta gjeni dashurinë këtë vit? Tregon horoskopi për çdo shenjë

Dashi Nëse ëndërroni dashurinë e jetës, 2017-­ta mund të ju dhurojë situate të shkëlqyera dhe është koha e duhur për “t’i thirrur” mendjes siç thuhet, por gjithmonë nëse e dëshironi këtë. E shkuara për fat të keq nuk do t’ju...
read more
12 gratë më të pasura të botës

12 gratë më të pasura të botës

Sot ka përafërsisht 2400 miliarderë në botë, dhe rreth 12 për qind e tyre janë gra me një pasuri prej 930 miliardë dollarësh. Kur përmenden gratë më të pasura, ajo që na shkon menjëherë në mendje është ndonjë aktore, modele,...
read more
Dallimi i xhelozisë te femrat dhe meshkujt

Dallimi i xhelozisë te femrat dhe meshkujt

Ka shumë dëshmi që tregojnë se meshkujt janë po aq xheloz sa femrat, por që ata e përjetojnë dhe e shprehin ndryshe. Shumë femra kanë tendencë ta përjetojnë intenzivisht xhelozinë dhe mund të bëhën të paafta dhe po thuajse të...
read more
Mediat italiane: “Syri i kaltër” parajsë natyrore në zemër të Shqipërisë

Mediat italiane: “Syri i kaltër” parajsë natyrore në zemër të Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Ram,  sot për të iu uruar një ditë të mbarë ndjekësve të tij në Facebook ka zgjedhur një mënyrë më të veçantë. Ai ka shpërndarë një artikull për atraksionin turistik në Shqipëri, “Syrin e Kaltër” i...
read more
Ja portretet e të moshuarve që u shkojnë më shumë se pamja e tyre

Ja portretet e të moshuarve që u shkojnë më shumë se pamja e tyre

Një aktor i mirë mund të luajë ccdo lloj personazhi, por kur bëhet fjalë për personazhe të vjetër në moshë është paksa e vështirë. Gjithësesi disa prej personazheve të rinj u janë përshtatur mjaft portretizimeve të personazheve të moshuar....
read more
Vajza, jo gjithmonë dini çdo gjë! 6 sekretet e djemve që nuk do t’jua thonë kurrë

Vajza, jo gjithmonë dini çdo gjë! 6 sekretet e djemve që nuk do t’jua thonë kurrë

Të gjithë kanë sekrete dhe kjo gjë nuk diskutohet. Por ndonjëherë vajzat mendojnë se dinë çdo gjë. Në fakt nuk është kështu, janë disa gjëra që djemtë nuk i  ndajnë asnjëherë me to. Madje nëpërmjet këtyre sekreteve ata e kuptojnë...
read more