E vërteta mbi freskinë: Ja përse çadra e diellit nuk do t’ju mbrojë nga dielli dhe kanceri i lëkurës

E vërteta mbi freskinë: Ja përse çadra e diellit nuk do t’ju mbrojë nga dielli dhe kanceri i lëkurës

Nëse mendoni që jeni të mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit, pasi që jeni ulur nën çadër dielli apo jeni futur nën kurorën e pemëve, gaboni – edhe në këtë mënyrë trupin tonë mund ta sulmojnë sasi të konsiderueshme...
read more
Përse femrat besojnë që mund ta ndryshojnë mashkullin?

Përse femrat besojnë që mund ta ndryshojnë mashkullin?

Të gjithë kemi hyrë në lidhje të keqe dhe të gjithë e dimë që ajo është rreth i magjishëm nga i cili është vështirë të dilet. Disa femra mashtrojnë vetëm që njerëzit e rritur mund të ndryshojnë, që çdo gjë...
read more
Truk psikologjik të cilin duhet ta aplikoni: Si ta qetësoni armikun?

Truk psikologjik të cilin duhet ta aplikoni: Si ta qetësoni armikun?

Psikologjia është shkencë me ligje të caktuara të cilat askush s’mund t’i injorojë. Agjentët modern të marketingut, ndërmarrësit dhe shumë njerëz tjerë e dinë këtë fakt! Prandaj, duke marrë parasysh këtë, ju sjellim një truk psikologjik...
read more
Mësojtoret virtuale tanimë nuk janë gjë e panjohur për Maqedoninë!

Mësojtoret virtuale tanimë nuk janë gjë e panjohur për Maqedoninë!

Net Architecture Deutschland, krenohen me faktin që pjesë e stories së tyre të suksesit është edhe faqja Mëso Maqedonisht Online. Kjo faqe ndodhet në domenin www.ucimakedonski.mk. Faqe në të cilën është e integruar mundësia për ngjitje dhe shk...
read more
Coca Cola hap Zonë aktive në Gostivar

Coca Cola hap Zonë aktive në Gostivar

Edhe Gostivari arrin të futet në listën e qyteteve me Zonë Aktive Coca Cola. Qe nga dita e ejte 10.08.2017 në ora 19, gostivarlinjtë do të kenë një vend të ri për argëtim dhe rekreacion. Kjo është Zona Aktive e...
read more
Hakohet kanali i Game of Thrones

Hakohet kanali i Game of Thrones

Piratë kompjuterikë kanë hakuar dosjet e kanalit të spikatur amerikan HBO dhe kanë kërkuar miliona dollarë shpërblesë për mospublikim të serialeve dhe dosjeve private. Hakerët me emrin e koduar Mr. Smith, të cilët kanë publikuar një video dedik...
read more
Avioni dështon në ulje për shkak të erës së fortë [Video]

Avioni dështon në ulje për shkak të erës së fortë [Video]

Në internet është bërë shumë shpejt virale, videoja ku tregon momente të tmerrshme nga një tentativë e dështuar ulje e një “Boeing 777”. Siç shihet edhe nga pamjet, avioni gjigant, i cili mund të mbajë deri në 396 pasagjerë, tentoi...
read more
Si t’i vishni rrobat e njëjta gjatë ditës dhe gjatë natës?

Si t’i vishni rrobat e njëjta gjatë ditës dhe gjatë natës?

Të përshtasësh një veshje për disa raste është arritja më e madhe e një femre. Të blesh rroba pa fund nuk është e vështirë, por të dish të kombinosh këto të fundit për pjesën e parë të ditës ose për...
read more
Përse të gjithë kthejnë kokën për të shikuar prapa gjininë e kundërt?

Përse të gjithë kthejnë kokën për të shikuar prapa gjininë e kundërt?

Fenomen i përditshëm, një burrë smund të bejë dicka tjetër përpos se të shikojë nje vajzë të bukur! Por edhe grave ju ndodh e njejta, ata fascionohen pas burrave atraktiv. Por përse shikojme të tjerët edhe kur kemi një lidhje...
read more
Këmishët e meshkujve janë fustane të reja! (Video)

Këmishët e meshkujve janë fustane të reja! (Video)

Shikoni katër mënyra gjeniale që këmishën e të dashurit tuaj ta shndërroni në fund dhe fustan, transmeton Telegrafi. Me pak kreativitet dhe fantazi do të keni fustan me kujtime personale. Po ju zbulojmë disa veprime se si vetë ta realizoni...
read more