Çfarë tregon fytyra për shëndetin tuaj?

Çfarë tregon fytyra për shëndetin tuaj?

Duhet ta pranoni që për shumicën prej jush, fytyra është ‘’pasaporta’’ e parë me të cilën prezantoheni tek të tjerët. Kjo është edhe arsyeja kryesore pse i kushtoni rëndësi ndoshta më të madhe mirëmbajtjes dhe pamjes së saj. Kaloni disa...
read more
Këshilla financiare, për çiftet e reja…

Këshilla financiare, për çiftet e reja…

Ekziston një mori këshillash financiare, për çiftet e reja. Të martohesh do të thotë më shumë sesa ndarjen e shtëpisë apo disa gjërave. Ju gjithashtu do të ndani të ardhurat dhe do të merrni vendime financiare të përbashkëta. Për fat...
read more
Sytë tregojnë për karakterin e njeriut

Sytë tregojnë për karakterin e njeriut

Psikologët pohojnë se shumë cilësi ose të meta të njeriut, mund të zbulohen nga forma e syve edhe nga mënyra se si të vështron ai… Sy të rrumbullakët: Sipas testeve, këta janë njerëz të thjeshtë, shpirtmirë, që u besojnë të...
read more
7 cilësitë që çdo femër duhet ti kërkoj tek një mashkull

7 cilësitë që çdo femër duhet ti kërkoj tek një mashkull

Po ju paraqesim një listë të cilësive që duhet ti posedojë një mashkull: 1- Ai është transparent. Ai nuk ju lë që ju të dyshoni në mendimet e tij, dëshirat apo nevojat. Ai është i drejtëpërdrejtë dhe i sinqertë, duke...
read more
Kos me arrë kokosi dhe boronica

Kos me arrë kokosi dhe boronica

Boronicat janë në kohën e tyre më të mirë dhe një mëngjes i nisur me fruta kryesisht stinore është shumë efikas për të nisur mirë ditën, për të marrë gjithë energjitë që duhen dhe mbi të gjitha të ruajmë peshën....
read more
Fotot e famshme që thyen internetin

Fotot e famshme që thyen internetin

Miliona foto të reja nga përdorues të zakonshëm, të famshëm ose fotografë ngarkohen çdo ditë në internet. Fotot më të mira fitojnë popullaritet e madje kthehen në meme. Disa foto të shkrepura vitet e fundit kanë thyer rrjetin e veç...
read more
Ecolog nderohet me medalje të artë nga RoSPA Awards!

Ecolog nderohet me medalje të artë nga RoSPA Awards!

Sipërmarrja Ecolog International – njëherit lider global në ofrimin e shërbimeve të integruara për klientë prestigjioz, është dekoruar me Çmimin e artë nga RoSPA Awards. Peter Short, Menaxher për Siguri në Korporatë ishte prezent në ceremo...
read more
Gazetarja që i shpëtoi jetën shoferit që kishte ngecur në kamion

Gazetarja që i shpëtoi jetën shoferit që kishte ngecur në kamion

Një reportere në Houston të Shteteve të Bashkuara u bë nismëtarja e shpëtimit të një shoferi kamioni, të bllokuar nga ujërat e përmbytjeve, ndërkohë që raportonte “live” për televizionin lokal “KHOU 11 News”. Brandi Smith dhe kameramani...
read more
Pas triumfit, Mayweather merr një vendim për të ardhmen

Pas triumfit, Mayweather merr një vendim për të ardhmen

Floyd Mayweather ka njoftuar pensionimin përfundimtar nga boksi profesionist, pas fitores ndaj irlandezit Conor McGregor. Amerikani, i cili konsiderohet si njëri nga boksierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, u shpreh i kënaqur që ndeshjen e fun...
read more
Selena Gomez ia vjedhin profilin e Instagramit

Selena Gomez ia vjedhin profilin e Instagramit

Probleme në horizont për Selena Gomez, këngëtaren dhe aktoren e famshme të cilës i është vjedhur profili i Instagramit. Sipas TMZ-së, kushdo që ka vjedhur profilin ka postuar menjëherë foto nudo të Justin Bieber, ish të dashurit të saj. Një...
read more