Madonna censurohet nga Instagrami për konspiracion mbi vaksinën për koronavirus

Madonna censurohet nga Instagrami për konspiracion mbi vaksinën për koronavirus

Ylli i Pop-it, Madonna është censuruar nga Instagrami, e cila ka shpërndarë një video në lidhje me një teori konspiracioni për koronavirus. Përmes atij postimi, këngëtarja pretendoi se tashmë ishte gjetur një vaksinë për COVID-19 Ndërsa, videoja u fshi më...
read more
Kënga Paranoja” dhe “Pishmon”nga Kida dhe Mozzik

Kënga Paranoja” dhe “Pishmon”nga Kida dhe Mozzik

Kida dhe Mozzik lansuan dy këngë në një video në youtube dhe kjo këngë shpejt është bërë hit i padiskutueshëm nëpër rrjetet sociale Vera tashmë ka ardhur dhe këngëtarët e skenës sonë kanë filluar që ta bëjnë nxehtë e më...
read more
“The Roots” dhe Michelle Obama bashkohen në edicionin e 13-të të festivalit “The Roots Picnic”

“The Roots” dhe Michelle Obama bashkohen në edicionin e 13-të të festivalit “The Roots Picnic”

“The Roots” dhe Michelle Obama gjatë iniciativës për regjistrim për votim “Kur ne të gjithë votojmë” kanë njoftuar se ata do të bashkëpunojnë në përvjetorin e 13-të “Roots Picnic”, shkruan NME-ja. Festivali i muzikës, i cili ka lindu...
read more
Anulohen festivalet ‘Coachella’ dhe ‘Stagecoach’ për vitin 2020

Anulohen festivalet ‘Coachella’ dhe ‘Stagecoach’ për vitin 2020

Festivalet e njohura të muzikës që organizohen në ambiente të jashtme në Kaliforni, ‘Coachella’ dhe ‘Stagecoach’, këtë vit janë anuluar për shkak të pandemisë së coronavirusit. Zyrtari i Shëndetit Publik i Qarkut Riverside Dr. Cameron Kai...
read more
“Të jesh shqiptar është privilegj”, deklarata e papritur e këngëtares turke

“Të jesh shqiptar është privilegj”, deklarata e papritur e këngëtares turke

Simge Sagin është një ndër këngëtaret më të pëlqyera turke. Ajo e ka nisur karrierën e saj që në vitin 2000 dhe këngët e saj priten shumë mirë nga publiku. Babai i Simges është nga Turqia ama e ëma e saj...
read more
Kënga e ABBA votohet si kënga më e mirë e Eurovision-eve

Kënga e ABBA votohet si kënga më e mirë e Eurovision-eve

Waterloo” e grupit muzikor Abba është cilësuar si kënga më e bukur e të gjitha kohërave në Eurovizion nga shikuesit e BBC-së. Katërshja nga Suedia e fitoi kompeticionin më të rëndësishëm të muzikës europiane me këtë këngë në 1974 në...
read more
“Eurovisioni” mbaroi pa fitues

“Eurovisioni” mbaroi pa fitues

Sonte u mbajt finalja e festivalit “Eurovision” në formatin virtual, i cili për herë të parë nuk pati fitues, shkaku i ndryshimeve, si pasojë e Covid-19. Në vend të një finaleje të madhe në Rotterdam të Holandës, “Eurovisioni” u realizua.....
read more
Afrim Muçiqi: Nëse mbahen seancat e Kuvendit, pse mos me pasë dasma

Afrim Muçiqi: Nëse mbahen seancat e Kuvendit, pse mos me pasë dasma

Kështu tha këngëtari në Debat plus: “Unë pajtohem plotësisht me Labinotin, absolutisht po. Edhe unë si anëtar edhe si artist i profesionit, i bashkangjitem kësaj thirrje jo tepër me qenë ekstreme por po du me ia shut edhe Labinotit edhe...
read more
Dua Lipa interviston kryetarin e bashkisë së Prishtinës

Dua Lipa interviston kryetarin e bashkisë së Prishtinës

Këngëtarja shqiptare me famë botërorë Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa kanë zhvilluar një bisedë online me kryetarin e bashkisë së Prishtinës Shpend Ahmeti. Këngëtarja kosovare ka lexuar edhe pyetjet e qytetarëve për kryetarin e bashkisë...
read more
Luana Vjollca fiton çmim në SHBA, “Golden Panther Awards”

Luana Vjollca fiton çmim në SHBA, “Golden Panther Awards”

Këngëtarja dhe prezantuesja bukuroshe Luana Vjollca ka fituar çmimin “Best Albanian Act Artist” në “Golden Panther Music Aëards 2020”. Kjo ceremoni u zhvillua live 18:00 me orën e New York-ut. Ka qenë vetë Luana e cila përmes një videoje të....
read more
1 2 3 98