Bashkëpunimet që s’kanë ndodhur kurrë, POR shqiptarët i duan patjetër!

Bashkëpunimet që s’kanë ndodhur kurrë, POR shqiptarët i duan patjetër!

Përmes një komunikimi në opsionin “Ask me a Question” në Instagramin @anabel_hostel, ka pyetur ndjekësit në lidhje me bashkëpunimet që sipas tyre – nëse ndodhin – do të jenë tepër të suksesshme. Lista kryesohet nga bashkëpunimet e këngëtarëve të muzikës së...
read more
Kjo këngë redukton stresin me 65%

Kjo këngë redukton stresin me 65%

Përpos metodave si yoga, meditim, palestër etj., një mënyrë efektive për të reduktuar ankthin dhe stresin është terapia e tingujve. Studime të shumta kanë treguar se kombinimet e tingujve të ndryshëm kanë efekt qetësues dhe ndikojnë pozitivisht...
read more
Këta janë këngëtarët që jemi mësuar t’i shohim gjithmonë në festivale

Këta janë këngëtarët që jemi mësuar t’i shohim gjithmonë në festivale

Aurela Gaçe është një prej këngëtareve që ka karrierën e saj e ka nisur nëpër festivale dhe me gjithë vitet në skenë, ajo i ka qëndruar besnike atyre. Madje, aty ku ajo merr pjesë, gjithmonë del fituese. Disa nga çmimet e...
read more
Nuk di të ndalet! Pas këngës me Norën, Era Istrefi në bashkëpunim me reperin e njohur amerikan? [FOTO]

Nuk di të ndalet! Pas këngës me Norën, Era Istrefi në bashkëpunim me reperin e njohur amerikan? [FOTO]

Këngëtarja Era Istrefi është një ndër këngëtaret më të komentuara në mediat rozë. Suksesi i saj tashmë nuk njeh kufij, të shumta kanë qënë bashkëpunimet e saj me këngëtarë të tjerë të njohur si French Montana, Diplo, Dhimitris Vegas, Wi...
read more
Flori Mumajesi sapo e tha publikisht se AJO ka zemrën e tij

Flori Mumajesi sapo e tha publikisht se AJO ka zemrën e tij

read more
Dafina, shkëlqen edhe pa grim

Dafina, shkëlqen edhe pa grim

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka postuar një fotografi në rrjetet sociale ku paraqitet pa grim Mund të duket paksa e çuditshme, por Dafina Zeqiri duket një vajzë seksi edhe pa përdoru grim. Kjo shihet në fotografinë e saj të fundit të...
read more
Ronela Hajati reagon pas fjalëve të rënda publikisht nga Arian Çani.

Ronela Hajati reagon pas fjalëve të rënda publikisht nga Arian Çani.

Ronela Hajati është një ndër artistet më të komentuara në showbizin shqiptar. Një ndër këngët më të diskutuara ka qenë kënga ‘Vuj’ në ‘Kënga Magjike’. Mirëpo, teksa kjo këngë është luajtur në emisionin ‘Zonë e lirë’ të Ari...
read more
Tuna tregon kujt i dedikon këngën ‘Nëse vdes e re’

Tuna tregon kujt i dedikon këngën ‘Nëse vdes e re’

  Një nga këngët e albumit ‘Fortuna’ të Tunës është edhe ajo me titullin ‘Nëse vdes e re’. Në ‘Nëse vdes e re’, Tuna këndon për mënyrat se si mund të lëndohet një femër, jo vetëm fizikinisht. Me këtë rast,...
read more
‘Na dy nuk folim mo!’ Gent Fatali ka dy fjalë për t’i thënë ASAJ!

‘Na dy nuk folim mo!’ Gent Fatali ka dy fjalë për t’i thënë ASAJ!

Më në fund publikohet “Ma Jolie”! Prej kohësh mezi e kemi pritur projektin më të fundit muzikor nga Gent Fatali dhe siç na kishte paralajmëruar kënga sapo doli nga ‘furra’ Kjo këngë është shkruar nga vet artisti dhe u finalizua...
read more
E krahasojnë me Lady Gaga-n, Ava Max ka dy fjalë për ‘gojët e liga’: Unë jam SHQIPTARE, ndërsa ajo është …

E krahasojnë me Lady Gaga-n, Ava Max ka dy fjalë për ‘gojët e liga’: Unë jam SHQIPTARE, ndërsa ajo është …

Ava Max mori famë ndërkombëtare me këngën e saj hit “Sëeet But Psycho”. Dhe pothuajse në çdo artikull në lidhje me këngëtaren me origjinë shqiptare ajo krahasohet me divën e muzikës, Lady Gaga. Por për yllin shqiptar në rritje ky...
read more