LEDRI VULA SË SHPEJTI ME NJË TJETËR BASHKËPUNIM

LEDRI VULA SË SHPEJTI ME NJË TJETËR BASHKËPUNIM

10/10” mban titullin albumi i ri i Ledri Vulës, të cilin ka pak kohë që e ka publikuar. Në projektet e reja të këtij albumi, nuk mungojnë as bashkëpunimet, e njëri prej tyre është me reperin Vig Poppa. Së fundi,...
read more
Fifi publikoi remiksin e këngës “Zhurmë”

Fifi publikoi remiksin e këngës “Zhurmë”

Diçka e re nga Fifi Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Filloreta Raçi – Fifi në këtë kohë pandemie ka vendosur t’i argëtojë fansat e tij përmes projekteve  muzikore. Fifi ka vendosur që projektin “Zhurmë”, me të cilin garoi në “Kën...
read more
TAYNA PUBLIKON KËNGËN E RE “A JO”

TAYNA PUBLIKON KËNGËN E RE “A JO”

Tayna ka menduar për fansat edhe gjatë kësaj periudhe kur të gjithë janë të izoluar. Reperja ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “A je”, të cilin kësaj radhe e solli pa videoklip.. Për tekstin e këngës u kujdes...
read more
Ditëlindje në karantinë’, pamje nga festa për 27 vjetorin e Xhensilës

Ditëlindje në karantinë’, pamje nga festa për 27 vjetorin e Xhensilës

Xhensila sot feston 27 vjetorin e lindjes. Këngëtarja Xhensila Myrtezaj, sot ka mbushur plot 27 vite jetë, shkruan lajmi.net. E martuar dhe nënë e një vajze, ajo po shijon çdo moment të jetës, madje edhe në karantinë. Ka javë që...
read more
Burri dhe djali i Tunës nuk po qëndrojnë të izoluar, shikoni ku kanë shkuar të dy bashkë

Burri dhe djali i Tunës nuk po qëndrojnë të izoluar, shikoni ku kanë shkuar të dy bashkë

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia e që për publikun njihet me emrin artistik Tuna. Ajo është një këngëtare që për vite i kontibuoi muzikës shqiptare vetëm me këngë, që u bënë hite të padiskutueshme, shkruan “ORA...
read more
Strehimi luksoz i të pasurëve nga pandemitë

Strehimi luksoz i të pasurëve nga pandemitë

Derisa njerëzit në gjithë botën mbrohen nga koronavirusi me doreza dhe maska, ato me xhepa më të thellë kërkojnë zgjidhje më të sigurta dhe më afatagjate. Të pasurit nëpër botë blejnë bukere, strehim që do ju mundësojë të mbijetojnë pande...
read more
Për dy javë nuk do të ketë aktivitete publike e tubime masive’, anulohet koncerti i Malumës, i parashikuar për Ditën e Verës në Tiranë

Për dy javë nuk do të ketë aktivitete publike e tubime masive’, anulohet koncerti i Malumës, i parashikuar për Ditën e Verës në Tiranë

Me vendim qeverie është anuluar çdo aktivitet të paktën deri me 3 prill, për shkak të përhapjes së Koronavirusin. Në kuadër të këtij vendimi janë anuluar edhe aktivitetet që ishin programuar për festimet e ditës së Verës, më 14 mars....
read more
E mrekullueshme/ Talenti shqiptar i dalë nga “Albanian’s Got Talent” do përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion

E mrekullueshme/ Talenti shqiptar i dalë nga “Albanian’s Got Talent” do përfaqësojë Zvicrën në Eurovizion

Tashmë është zyrtare Zvicra do të përfaqësohet në Eurovizion nga një shqiptar. Ai është Gjon Muharremaj, i cili është bërë i njohur për publikun shqiptar në “Albanian’s Got Talent” Ai do të përfaqësojë Zvicrën me këngën “Réponde...
read more
Shqiptari, në garë për ta përfaqësuar Kroacinë në Eurovizion (Video)

Shqiptari, në garë për ta përfaqësuar Kroacinë në Eurovizion (Video)

Bëhet fjalë për artistin shqiptar, Edvard Abazi Shqiptari nga Kosova, Edvard Abazi, u prezentua në festivalin kombëtar në Kroaci “Dora 2020”, me këngën “Coming Home”. Duke qenë se Kosova nuk ka të drejtë të jetë pjesë e Eurovizionit, kre...
read more
Rita Ora me ”Shine Ya Light” uron në gjuhën shqipe 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Rita Ora me ”Shine Ya Light” uron në gjuhën shqipe 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, shkruan KultPlus. Ajo ka shpërndarë këngën “Shine Ya Light”, videoklipin e secilës e kishte xhiruar në Kosovë. Poshtë videos ajo uron përvjetorin ...
read more