Ky këngëtar po e shoqëron Taynën në Amerikë

Ky këngëtar po e shoqëron Taynën në Amerikë

Tayna ka zgjedhur SHBA’të që të pushojë disa ditë, pas një sezoni të ngjeshur që kishte në Kosovë. Tayna edhe këtë vit ishte shumë aktive me koncerte të shumta dhe projekte muzikore dhe pas një sezoni të lodhshëm ajo ka...
read more
U THA QË U NDANË, LOREDANËS DHE MOZZIK IU PUBLIKOHET BASHKËPUNIMI MUZIKOR

U THA QË U NDANË, LOREDANËS DHE MOZZIK IU PUBLIKOHET BASHKËPUNIMI MUZIKOR

Loredana Zefi kohët e fundit është mjaft aktive me publikimin e projekteve të reja muzikore, që po priten mjaft mirë nga publiku. Kënga e saj në bashkëpunim me Mozzik e cila është pjesë e albumit, është publikur në Soundcloud, shkruan...
read more
Linda Halimi konfirmon pjesëmarrjen në “Kënga Magjike 2019”

Linda Halimi konfirmon pjesëmarrjen në “Kënga Magjike 2019”

Linda Halimi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në festivalin “Kënga Magjike”. Ishte dënuar të mos marrë pjesë deri në gjashtë vite që nga 2010-ta kur ajo, Nora Istrefi dhe Big D, u vonuar për 30 minuta në provat e festivalit “Kënga...
read more
Blunt dhe Real bëhen bashkë me Getoar Selimin, çfarë po zihet?

Blunt dhe Real bëhen bashkë me Getoar Selimin, çfarë po zihet?

Diçka po zihet mes Blund Real1 dhe Getoar Selimit. Me sa duket, një bashkëpunim mes Shaoling Gang, apo Blunt, Real 1 dhe Getoar Selimit, mund të vijë së shpejti, shkruan lajmi.net. I gjithë ky dyshim vie pasi treshja së fundmi...
read more
Rinesa ‘Balkanest’ drejt suksesit botëror

Rinesa ‘Balkanest’ drejt suksesit botëror

Rinesa Qeriqi ka bërë një hap të madh drejt skenës ndërkombëtare. Rinesa Qeriqi e njohur ndryshe me nofkën ‘Balkanest’ ka bërë hapin e parë të madh drejt një karriere të bujshme, shkruan lajmi.net. Në rrjete sociale po qarkullojnë disa imaz...
read more
Martin Garrix ‘elektrizon’ publikun në Itali, pranon dhuratë nga Juventusi

Martin Garrix ‘elektrizon’ publikun në Itali, pranon dhuratë nga Juventusi

Koncerti i fundit i mbajtur nga Dj i njohur ishte në Itali. Martin Garrix është një nga Dj më të famshëm në botë vitet e fundit kjo për shkak projekteve dhe bashkëpunimeve të suksesshme që ka bërë gjatë këtyre viteve...
read more
Rita Ora bëhet kosovarja e parë që nominohet për “Latin AMA”

Rita Ora bëhet kosovarja e parë që nominohet për “Latin AMA”

Rita Ora ka shënuar një sukses të ri në karrierë. Rita Ora çdo ditë numëron suksese të reja në karrierën e saj si artiste, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo njoftoi se është bërë kosovarja e parë që u nominua në...
read more
Fero hap label pas largimit nga “On Records”?

Fero hap label pas largimit nga “On Records”?

Duket se ka të reja nga Fero pas daljes nga “On Records”. Fero ka pak kohë që ka përfunduar kontratën me kompaninë “On Records”, në të cilën ishte që nga fillimi i karrierës së tij, shkruan lajmi.net. Pas daljes nga...
read more
“Ky email më theu zemrën!” Bebe Rexha tregon si i mbyllën derën në fillimet e karrierës

“Ky email më theu zemrën!” Bebe Rexha tregon si i mbyllën derën në fillimet e karrierës

Bebe Rexha momentalisht është ndër këngëtaret më në zë. Këngët e saj pëlqehen shumë nga publiku dhe në çdo koncert që ajo organizon salla mbushet plot nga fansat e zjarrtë. Por ndonëse tani ka krijuar emër dhe njihet në të...
read more
Gjiko kujton kohën kur të tjerët bënin shaka me ambiciet e tij

Gjiko kujton kohën kur të tjerët bënin shaka me ambiciet e tij

Gjiko dhe Arbëri me sukses po ua mbyllin gojën kritikuesve. Arbër Gjikolli vëllai i Gjikos dhe njëkohësisht producent dhe shef ekzekutiv i ‘RedBox’ ditë më parë ka marrë pllakatin e artë nga Youtube për arritjen e një milion abonentëve në...
read more
1 3 4 5 6 7 95