Rolling Stone: Dua Lipa është e gatshme të kërkojë titullin e mbretëreshës së popit

Rolling Stone: Dua Lipa është e gatshme të kërkojë titullin e mbretëreshës së popit

Artikulli tregon për jetën e këngëtares 21 vjeçare dhe familjes së saj, qysh kur ishte fëmijë, fillimet e karrierës në Londër, e deri suksesin të cilin është duke e shënuar në botë aktualisht, përcjellë KultPlus. Këngëtarja me prejardhje nga Kosova,...
read more
Enca e çon një nivel më tej: I dedikon këngë sherrit me Noizy-n?

Enca e çon një nivel më tej: I dedikon këngë sherrit me Noizy-n?

Asgjë s’është siç duket. Thumbat mes dy artistëve kanë bërë bujë kohët e fundit në media. Mes postimeve në Instagram dhe dedikimeve në koncerte, Enca i ka çuar diss-et në nivelin tjetër.  Në një seance në Instagram Live, Enca...
read more
Alban Skenderaj sjell këngën “Nuk je vetëm“

Alban Skenderaj sjell këngën “Nuk je vetëm“

Ai është padyshim një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar dhe ajo çfarë e dallon nga të tjerët është zëri i bukur si dhe thurja e teksteve duke përçuar mesazhe të rëndësishme me shumë vlerë. Alban Skënderaj ka publikuar këngën e...
read more
Nga Ledri tek Capital T – pesë këngët më të dëgjuara të kësaj vere

Nga Ledri tek Capital T – pesë këngët më të dëgjuara të kësaj vere

Çdo verë këngëtarët shqiptarë përgatisin këngë të reja me tinguj të veçantë, gjatë verës. Vera është stina më e “shkurtër” e vitit, dhe për këtë kërkohen tinguj tërheqës që të mbahen në mend pushimet. Artisti më i klikuar deir ...
read more
Ariana Grande sërish në panik: Kërcënime për sulm në koncertin e fundit

Ariana Grande sërish në panik: Kërcënime për sulm në koncertin e fundit

Nje 22-vjecar eshte arrestuar ne Costa Rica diten e hene, si i dyshuari kryesor i kercenimeve per sulm ne koncertin e fundit te Ariana Grande-s. Shfaqja duket se ka shkuar per mrekulli dhe gjithcka ishte brenda normales. Fansat e kenaqur...
read more
Të gjithë e këndoni, por a e dini domethënien e “Despacito” në shqip

Të gjithë e këndoni, por a e dini domethënien e “Despacito” në shqip

Gati se nuk ekziston njeri që nuk e ka dëgjuar hitin veror “Despacito”. Kjo këngë spanjolle për një kohë shumë të shkurtër u bë e pëlqyer për të gjithë, madje edhe pak i duhet që ta kalojë edhe “Gangam Style”...
read more
Dua Lipa sjell videoklipin për këngën “New Rules”

Dua Lipa sjell videoklipin për këngën “New Rules”

Kënga :New rules” nga Dua Lipa është pjesë e albumit të ri. Kjo këngë tashmë është finalizuar me videoklip. Videoklip i këngës “New Rules” është i përbërë vetëm nga vajzat .
read more
Dua Lipa ndalon në Zvicër, për Montreux Jazz Festival 2017

Dua Lipa ndalon në Zvicër, për Montreux Jazz Festival 2017

Pas qëndrimit dhe performimit të saj paraprak në Amerikë, Belgjikë dhe Poloni, këngëtarja shqiptare Dua Lipa, ditën e sotme e ka kaluar në Zvicër, duke qenë e ftuar të performojë në festivalin e xhazit në Montreux, para publikut evropian. Lipa.....
read more
Blla Blla Blla fillon turneun promovues për albumin “Brum për Medioferr”

Blla Blla Blla fillon turneun promovues për albumin “Brum për Medioferr”

Grupi muzikor Blla Blla Blla këtë të premte (07.07.2017) me fillim në ora 21:00 në kafenën N’qosh në Tetovë , do të promovojnë albumin “Brum për Medioferr”. Për dallim nga herta tjera, album i katërt i grupit muzikor Blla Blla...
read more
DRAKE bën shfaqje të befasueshme në Canada 150 koncertin, në Toronto

DRAKE bën shfaqje të befasueshme në Canada 150 koncertin, në Toronto

Reperi kanadez Drake, pati një paraqitje surprizuese në festimet e Ditëve Kanadeze në vendlindjen e tij në Toronto, mbrëmjen e së dielës. Drake mori skenën në Nathan Phillips Square gjatë një koncerti të hapur, duke festuar përvjetorin e 150-të,...
read more