Gëzuar ditëlindjen, Flori Mumajesi!

Gëzuar ditëlindjen, Flori Mumajesi!

Këngëtari dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi sot feston 35-vjetorin e lindjes! Që në paraqitjet e para tij skenike, fillimisht si pjesë e grupit “The Dreams”, Flori dallonte për talentin në muzikë. Pjesëmarrjet e tij në festivalet në Shqipëri, por...
read more
As që ju shkon në mendje si e shpreh Drake dashurinë ndaj Rihanna-s!

As që ju shkon në mendje si e shpreh Drake dashurinë ndaj Rihanna-s!

Miqtë e vërtetë tregojnë gjithmonë mbështetje për projektet e njëri-tjetrit. Kështu ka vepruar edhe këngëtari Drake me mikeshën e tij Rihanna-n, duke bashkëpunuar me të në hitet “Work”, “Take Care”, “What’s my name?”. Ai na ka surp...
read more
Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prindërit e Dua Lipës në datën e lindjes së saj

Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prindërit e Dua Lipës në datën e lindjes së saj

Hiti i saj më i fundit ‘’New rules’’ sapo është ngjitur në vendin e parë të top listave të kësaj jave në Mbretërinë e Bashkuar, duke qenë artistja e parë femër që thyen klasifikimin britanik që nga kënga ‘’Hello’’ e...
read more
Rita Ora paralajmëron këngë të re

Rita Ora paralajmëron këngë të re

Këngëtarja britanike me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, për një kohë nuk ka sjellë projekte të reja muzikore. Ajo pauzë e riktheu këngëtaren më pas me një këngë të re, “Your Song”, e cila mund të kishte ecur edhe më mirë,...
read more
Shtyhet më 25 shtator dueti i Era Istrefit me French Montana-n

Shtyhet më 25 shtator dueti i Era Istrefit me French Montana-n

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, tashmë e kthyer në një prej zërave më të pëlqyer të muzikës botërore së shpejti do të publikojë edhe projektin e saj më të ri në bashkëpunim me superyllin e hip hopit, French Montana. Por ndryshe...
read more
Dua Lipa shkëlqen plot stil në Japoni

Dua Lipa shkëlqen plot stil në Japoni

Superylli shqiptar, Dua Lipa, në vazhdimësinë e performancave të saj, po qëndron në Japoni. Bukuroshja ka performuar në Osaka të Japonisë, ku ka mbledhur mijëra adhurues. Ajo u shfaq me një veshje plot stil, krejt ndryshe nga paraqitjet e saj...
read more
Vedat Ademi feston 35-vjetorin! Merr një dhuratë speciale nga bashkëshortja!

Vedat Ademi feston 35-vjetorin! Merr një dhuratë speciale nga bashkëshortja!

Këngëtari Vedat Ademi sot feston 35-vjetorin e lindjes! Bashkëshortja e tij Dorela ka zgjedhur të ndaje me ndjekësit një urimin mjaft special në këtë përvjetor! Ja postimi i saj: “Për 30-vjetor erdhi djali 1 #jonartademi, tani per 35-vjetor djali ...
read more
Tregimi frymëzues i Katy Perry-t

Tregimi frymëzues i Katy Perry-t

“Harro se çka të lëndoi, por asnjëherë mos harro se çka të mësoi ty ajo” Katy Perry është një ndër këngëtaret pop më të suksesshme gjatë këtyre dy dekadave, duke shënuar rekorde të shumta, njëkohësisht të vështira për t&#82...
read more
Prisni… Era Istrefi do të ketë tashmë një këngë njësoj si Sia dhe Britney Spears?

Prisni… Era Istrefi do të ketë tashmë një këngë njësoj si Sia dhe Britney Spears?

Të gjithë e dimë tashmë se ishte kënga “Bonbon” që i bëri të gjitha mediat e huaja ta cilësonin Era Istrefin me një Rihanna të dytë ose si vajza e këngëtares nga Barbadosi me Sia-n. Kritikët janë shprehur se zëri...
read more
Si e humbi zërin Nexhmije Pagarusha në Sarajevë, në vitin 1984

Si e humbi zërin Nexhmije Pagarusha në Sarajevë, në vitin 1984

Këngëtarja e madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha, ka një karrierë disavjeçare për tu lakmuar dhe kësisoj ka hyrë përgjithmonë në zemrat e shqiptarëve. Këngëtarja e “Bareshës”, megjithatë, dikur u zhgënjye për faktin se humbi zërin dhe nu...
read more
1 85 86 87 88 89 94