No Image

Adele largohet nga muzika

Siç raportojnë mediat ndërkombëtare por edhe në rrjetin social “Twitter”, këngëtarja me famë botërore, e cila është ylli i hitit “Someone like you”, Adele në koncertin e saj të mbajtur në stadiumin e Wembley-t u ka thënë adhuruesve të saj...
read more
No Image

Ja sa para mblodhën për viktimat, Ariana Grande dhe armata e saj e yjeve në koncertin e bamirësisë

Duke llogaritur emrat gjigandë që performuan në skenën e koncertit One Love Manchester, pritej që shuma të ishte tronditëse. Dhe natyrisht që nuk bëhej fjalë për një shifër dosido. Kujtojmë se këtu po flasim për emra si Justin Bieber, Katy...
read more
No Image

Dua Lipa publikoi albumin e parë

Këngëtarja e re kosovare që po ndërton karrierën e saj në Britani të Madhe, Dua Lipa, ka publikuar albumin e saj të parë. Pritja ka marrë fund për adhuruesit e saj mbrëmjen e se enjtes, kur Lipa publikoi albumin e...
read more
No Image

Eminem mbledh 2 milionë euro për viktimat e Manchester-it

Reperi Eminem mblodhi në pak ditë, 2 milionë euro në ndihmë të familjeve të viktimave dhe të plagosurve në atentatin e Manchester-it në Angli. Reperi kishte bërë një apel në Twitter, ku shkruante “Bashkohuni me mua. Manchester Evening News”. ...
read more
No Image

Pritet publikimi i këngës së re nga Radiohead

Grupi Radiohead pritet që ta publikojë këngën “I Promise” më 2 Qershor. Ky do të jetë versioni i studios i këngës së padëgjuar në sesionet e “OK Computer”. Publikimi i këngës do të shënojë 20 vjetorin e publikimit të këtij...
read more
No Image

Ariana Grande rikthehet në Manchester për koncertin e bamirësisë

Ashtu siç kishte premtuar, Ariana Grande do të rikthehet në Manchester për një tjetër koncert bamirësie, pas sulmit të përgjakshëm të javës së kaluar. Por këtë herë, bashkë me të do të jenë edhe këngëtarë të tjerë si Justin Bieber,...
read more
No Image

Sting në tetor vjen në Shkup

Një nga emrat më të mëdhenj muzikor, Sting, më 15 tetor të këtij viti do të mbajë koncert në Shkup, në arenën “Boris Trajkovski”. Koncerti mbahet në suaza të turneut të tij botëror “57th&9th” me rastin e albumit me emër...
read more
1 89 90 91