Redon Makashi ribashkon grupin ‘ARB’, ja logo e re përfaqësuese!

Redon Makashi ribashkon grupin ‘ARB’, ja logo e re përfaqësuese!

Ishin ndër grupet e para të djemve pas ardhjes së demokracisë në Shqipëri, por bashkëpunimi mes tyre nuk zgjati aq sa pretendohej nga fansat. Redon Makashi u shkëput nga grupi, e kjo shkaktoi jo pak konfuzion tek adhuruesit e tij,...
read more
Dafina Zeqiri performoi “live” në New York

Dafina Zeqiri performoi “live” në New York

Po jeton jashtë Kosovës që pothuajse një vit, në ndjekje të një karriere ndërkombëtare. Dhe Dafina Zeqiri është në rrugë të drejtë për këtë ëndërr të madhe. Mbrëmjen e kaluar ajo ka dhënë një koncert në New York si e...
read more
Coldplay këndon këngën e Linkin Park, për nder të Bennington që vari veten

Coldplay këndon këngën e Linkin Park, për nder të Bennington që vari veten

Grupi britanik, “Coldplay”, i ka emocionuar fansat gjatë interpretimit të këngës së “Linkin Park”, “Crawling”, për nder të të ndjerit Chester Bennington në një koncert në New Jersey. “Dua të shpreh respektin tim”, ka thënë frontme...
read more
Pianisti më i shpejtë në botë publikon instrumentalin e “Despasito”

Pianisti më i shpejtë në botë publikon instrumentalin e “Despasito”

Peter Bence pianist hungarez, sipas librit të Guinness është pianisti më i shpejtë në botë. Rekordi i tij i fundit ka shënuar 765 shtypje të pianos brenda një minute. Bence në faqen e tij zyrtare ka publikuar se fundi edhe...
read more
Albumi i ri i Eminemit me dizajnin e shqiptarit në kopertinë

Albumi i ri i Eminemit me dizajnin e shqiptarit në kopertinë

Kjo është ballina e albumit të Eminem “The Eminem Show”, i cili në kopertinën e tij bart punimin e një shqiptari. Ishte artisti Granit Bunjaku, ai i cili e fitoi garën që punimi i tij të jetë në kopertinën e...
read more
Rihanna dhe Kendrick Lamar me 20 milionë klikime për “Loyalty”

Rihanna dhe Kendrick Lamar me 20 milionë klikime për “Loyalty”

Rihanna ka arritur të grumbullojë 20 milionë klikime për katër ditë të lansimit të projektit të ri. “Loyalty” titullohet videoklipi i ri i këngëtares nga Barbadosi, e cila vjen ndryshe në këtë krijim muzikor. Bashkëpunëtor i saj është rep...
read more
‘Lust For Life’, albumi më i shitur në Britaninë e Madhe

‘Lust For Life’, albumi më i shitur në Britaninë e Madhe

Albumi ‘Lust For Life’, po kryeson listën zyrtare të BBC 1, më albumet më të shitur në Britaninë e Madhe, duke lënë pas albumin e sukseshëm ‘Divide’ të Ed Sheeran. Ende nuk kanë kaluar dy javë, që kur këngëtarja e...
read more
Performanca e plotë e Arilenës në Moskë

Performanca e plotë e Arilenës në Moskë

Arilena Ara ka arritur të përfaqësojë denjësisht Shqipërinë në Moskë të Rusisë. Ajo performoi hitet e saj në gjuhën shqipe dhe disa covers tjerë në anglisht pa asnjë problem në kryeqytetin rus. Poashtu, në festivalin Evropa Plus, përveç Ari...
read more
No Image

Dua Lipa shpërblehet në Moskë

Dua Lipa ishte një nga yjet shqiptare që ka performuar në festivalin “Evropa Plus” në Rusi, në të cilin dha një paraqitje fantastike. Përveç performancës ajo është shpërblyer edhe me një “pllakë ari” nga organizatorët, transmeton Koha.n...
read more
No Image

Bebe Rexha emocionon publikun në Moskë

Bebe Rexha ka interpretuar në mënyrë të shkëlqyeshme në festivalin “Evropa Plus” që u mbajt dje në Moskë. Këngëtarja shqiptare ka kënduar hitet e saj para publikut rus, i cili është emocionuar nga interpretimi i saj, transmeton Koha.net. Ka p...
read more
1 89 90 91 92 93 95