Burri edhe mund të bëhet Lider, por gruaja është Lidere e lindur!

Burri edhe mund të bëhet Lider, por gruaja është Lidere e lindur!

Nga: Pranvera Kasami Jo gjithkund si në vendin tonë 8 Marsi pritet me kaq entuziazëm, madje me plane nga më të ndryshmet për të festuar. S’ka të keqe të festojmë. Bile edhe te gjenerata e re eshte bartur po ky...
read more
Justin Bieber thyen rekordin e muzikës në SHBA të mbajtur nga Elvis Presley

Justin Bieber thyen rekordin e muzikës në SHBA të mbajtur nga Elvis Presley

Justin Bieber sapo ka thyer një rekord të audicioneve në SHBA, të vendosur 59 vjet më parë nga ikona Elvis Presley, duke u bërë artisti më i ri me shtatë albume që arrijnë vendin e parë të dëgjimeve. 25 vjeçari...
read more
Rita Ora me ”Shine Ya Light” uron në gjuhën shqipe 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Rita Ora me ”Shine Ya Light” uron në gjuhën shqipe 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, shkruan KultPlus. Ajo ka shpërndarë këngën “Shine Ya Light”, videoklipin e secilës e kishte xhiruar në Kosovë. Poshtë videos ajo uron përvjetorin ...
read more
Iva Tiço: “Vetmia, një nga pasuritë më të mëdha të jetës”

Iva Tiço: “Vetmia, një nga pasuritë më të mëdha të jetës”

Shkrimtare, analiste, blogere dhe figurë shumë e dashur për publikun shqiptar. Iva Tiço është një perosnazh i cili me thjeshtësinë e saj pushton ekranin. Edhepse jo në ekspozimin e parë televiziv, ajo fitoi zemrën e publikut përgjate pjesemarrjes ...
read more
Sonte për herë të parë një moderatore shqiptare në “Sanremo”

Sonte për herë të parë një moderatore shqiptare në “Sanremo”

Mbrëmjen e sotme do të transmetohet nata e tretë e festivalit të famshëm italian “Sanremo”, ku do të prezantojë për herë të parë një moderatore shqiptare. Alketa Vejsiu do të ngjitet në skenën e famshme krah emrave të njohur dhe do...
read more
Alketa Vejsiu nuk do të jetë shqiptarja e vetme në Sanremo: Një tjetër emër i njohur do të ngjitet në skenë!

Alketa Vejsiu nuk do të jetë shqiptarja e vetme në Sanremo: Një tjetër emër i njohur do të ngjitet në skenë!

Alketa Vejsiu dje pushtoi mediat, me konfirmin e lajmit se do të jetë njëra nga bashkëprezantueset e festivalit më të njohur Italian ‘Sanremo’. Por, tashmë kemi një tjetër emër të konfirmuar shqip që do të jetë pjesë e skenës së...
read more
Arben Taravari: Të jesh Kryetar Komune është volontim. Çfarë mund të bësh ti për shoqërinë?

Arben Taravari: Të jesh Kryetar Komune është volontim. Çfarë mund të bësh ti për shoqërinë?

Në intervistën e fundit për këtë vit, vjen kryetari i Komës së Gostivarit, Z. Arben Taravari, i cili ndan me lexuesit e Bon Zo përshtypjet e tij për pozitën të ciën ai mban. Ndër shumë mesazhe edukative në këtë intervist...
read more
Një ndër aktorët më të paguar në botë premton se do dhurojë gjithë pasurinë e tij

Një ndër aktorët më të paguar në botë premton se do dhurojë gjithë pasurinë e tij

Aktori modest i Hong Kong-ut zotohet të dhurojë pasuri në bamirësi pasi të vdesë. Aktori i filmit Crouching Tiger, Hidden Dragon, Chow Yun-fat, i njohur edhe për audiencën perëndimore në filmin fitues të çmimit Oscar Pirates of the Caribbean dhe...
read more
Tolstoi, shkrimtari i madh rus që nuk mori kurrë çmimin Nobel

Tolstoi, shkrimtari i madh rus që nuk mori kurrë çmimin Nobel

Dy kryeveprat “Lufta dhe paqja” dhe “Ana Karenina” do të kishin qenë më se të mjaftueshme për t’i siguruar një shkrimtari çfarëdo një çmim Nobel. Por jo të madhit Tolstoi… Leo Tolstoi konsiderohet gjerësisht si një nga shkrimtarët më...
read more
“Tregimi human” vjen në Tetovë, këto janë përjetimet e bashkëqytetarëve tanë!

“Tregimi human” vjen në Tetovë, këto janë përjetimet e bashkëqytetarëve tanë!

Në regji të Besfort Idrizi dhe autori Katerina Momeva, ditën e djeshme, më datën 19.12.2019 me fillim në orën 20 në Tetovë, u mbajt premiera e shfaqjes “Përrallë Humane”, që është pjesë nga projekti “Ombudsmani im – teatri si metodë...
read more
1 2 3 293