Tastiera që përkthen në 103 gjuhë të botës, a është gjuha shqipe

Tastiera që përkthen në 103 gjuhë të botës, a është gjuha shqipe

Nëse përdorni tastierën e Google Gboard në iOS, tashmë mund të përktheni nga të gjitha gjuhët e mbështetura në Google Translate. Në këtë listë të 103 gjuhëve të mbështetura gjendet edhe gjuha shqipe. Përdoruesit mund të shkruajnë dhe të përkthejnë...
read more
Zaimina Vasjari në një rrëfim të sinqertë si nënë/ ‘’Bashkëshorti u mërzit disi, kur dëgjoi se po lindja vajzë…’’

Zaimina Vasjari në një rrëfim të sinqertë si nënë/ ‘’Bashkëshorti u mërzit disi, kur dëgjoi se po lindja vajzë…’’

Zaimina Vasjari e ftuar në emisionin “Rudina” ka folur hapur se si jeta e saj ka ndryshuar plotësisht kur lindi vogëlushja Khloe. Zaimina tha se kohët e fundit gjumi e zë pak, si çdo nënë, e cila duhet të jetë...
read more
Zbulohet shkaku i largimit të aktorit tuaj të preferuar nga ‘Fast and furious 9’

Zbulohet shkaku i largimit të aktorit tuaj të preferuar nga ‘Fast and furious 9’

Javë më parë Dwayne ‘The Rock’ Johnson shtangu fansat duke bërë të ditur se nuk do të ishte pjesë e kapitullit të nëntë të sagës “Fast & Furious”. Tani mësohet edhe shkaku. Vin Diesel do të jetë regjisor i këtij...
read more
‘Na dy nuk folim mo!’ Gent Fatali ka dy fjalë për t’i thënë ASAJ!

‘Na dy nuk folim mo!’ Gent Fatali ka dy fjalë për t’i thënë ASAJ!

Më në fund publikohet “Ma Jolie”! Prej kohësh mezi e kemi pritur projektin më të fundit muzikor nga Gent Fatali dhe siç na kishte paralajmëruar kënga sapo doli nga ‘furra’ Kjo këngë është shkruar nga vet artisti dhe u finalizua...
read more
E krahasojnë me Lady Gaga-n, Ava Max ka dy fjalë për ‘gojët e liga’: Unë jam SHQIPTARE, ndërsa ajo është …

E krahasojnë me Lady Gaga-n, Ava Max ka dy fjalë për ‘gojët e liga’: Unë jam SHQIPTARE, ndërsa ajo është …

Ava Max mori famë ndërkombëtare me këngën e saj hit “Sëeet But Psycho”. Dhe pothuajse në çdo artikull në lidhje me këngëtaren me origjinë shqiptare ajo krahasohet me divën e muzikës, Lady Gaga. Por për yllin shqiptar në rritje ky...
read more
Ëndrra në sirtar e Alban Ramosajt

Ëndrra në sirtar e Alban Ramosajt

Si të gjithë ne (ose jo), Alban Ramosaj ka një ëndërr në sirtar, të cilën e zbuloi gjatë një “interviste” Pyetje-Përgjigje me ndjekësit në “Ask me a Question”. “Të notoj me peshkaqenët, pa kafaz.” – iu përgjigj Albani ndjekësit/e...
read more
Pas Maluma-s, habit edhe ylli BOTËROR! Jo vetëm që e di ku i bie Shqipëria, por flet SHQIP para 21 milion personave [VIDEO]

Pas Maluma-s, habit edhe ylli BOTËROR! Jo vetëm që e di ku i bie Shqipëria, por flet SHQIP para 21 milion personave [VIDEO]

Këngëtarja e famshme Ciara ka surprizuar të gjithë fansat e saj shqiptarë, pasi ka folur shqip. Ajo kishte vendosur që të shkëmbente dy fjalë me ndjekësit e saj në Instagram, kur papritur hapi një video chat live me një vajzë...
read more
Në Tailande bashkë me Noizyn? Tayna tregon njëherë e mirë si qëndron e VËRTETA!

Në Tailande bashkë me Noizyn? Tayna tregon njëherë e mirë si qëndron e VËRTETA!

Tayna ka nisur pushimet në Tajlandë. Ajo ka zgjedhur destinacionin tropikal për të kaluar pak kohë larg zhurmave të qytetit dhe larg të ftohtit të ditëve të fundit. Por në të njëjtin destinacion ndodhet edhe reperi Noizy. Pak foto të...
read more
6 rregullat e arta për metabolizëm të shpejtë nga nutricionistja e J.Lo

6 rregullat e arta për metabolizëm të shpejtë nga nutricionistja e J.Lo

Ndoshta e mendoni metabolizmin si diçka të vendosur, të parashikuar gjenetikisht. Por, siç thotë nutricionistja e yjeve Haylie Pomroy, aftësitë tuaja për të humbur ose shtuar peshë s’kanë pse varen nga metabolizmi i shpejtë a i avashtë. Ajo thot...
read more
5 gjëra themelore që duhet të ketë një GRUA në garderobë!

5 gjëra themelore që duhet të ketë një GRUA në garderobë!

Aty ku Anna Wintour shkon, bota e modës e ndjek nga pas. Në video seritë “Go Ask Anna” (“Pyet Anna- n) të “Vogue”, dikujt i ra në mendje ta pyeste 70–vjeçaren për 5 gjëra minimale që duhet të ketë një...
read more
1 2 3 297