Filipçe: Vaksinat tona janë rezervuar, arrijnë në muajin shkurt

Filipçe: Vaksinat tona janë rezervuar, arrijnë në muajin shkurt

E pyetur se pse ende në Maqedoninë e Veriut nuk ka arritur vaksina kundër virusit korona, përfaqësuesja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Xhihan Tavilla, tha se vaksina është duke ardhur dhe se duhet të bëhen shumë...
read more
Pas 157 herë dështimesh, ‘Shoferi’ më në fund kalon testin e lejes së vozitjes

Pas 157 herë dështimesh, ‘Shoferi’ më në fund kalon testin e lejes së vozitjes

Një ‘shofer’ tanimë mund të shpresojë të vozisë, pasi më në fund ka kaluar testin e tij të njohurive rreth vozitjes. Megjithatë, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërsa kjo do të ishte një arsye për festë për disa, është...
read more
Gruaja kaloi 20 javë duke u veshur elegante çdo të mërkurë për të hedhur mbeturinat

Gruaja kaloi 20 javë duke u veshur elegante çdo të mërkurë për të hedhur mbeturinat

Me vitin që na kufizoi në gjërat më normale dhe argëtuese që mund të bëjmë, na është dashur të bëjmë vetë argëtimin tonë. Ndërsa shumica prej nesh e bëri këtë duke shikuar filma dhe seriale për disa javë, një grua...
read more
Danimarka zgjat bllokimin deri më 7 shkurt

Danimarka zgjat bllokimin deri më 7 shkurt

Qeveria daneze ka vendosur për zgjatjen e bllokimit të koronavirusit të ri (COVID-19) për tre javë të tjera deri më 7 shkurt për shkak të shqetësimeve mbi llojin e ri më infektues të virusit, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministri i...
read more
Trump: Presidenti i parë amerikan ndaj të cilit votohet impiçmenti për herë të dytë

Trump: Presidenti i parë amerikan ndaj të cilit votohet impiçmenti për herë të dytë

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së votoi për fajësimin (impiçmentin) ndaj presidentit Donald Trump me një nen të vetëm, nxitje të kryengritjes, duke e bërë atë presidentin e parë në historinë e vendit i cili fajësohet për herë të dytë në...
read more
Filipçe: Nga 21 janari objektet hotelerike do të punojnë deri ora 21:00

Filipçe: Nga 21 janari objektet hotelerike do të punojnë deri ora 21:00

Nga 21 janari kafiteritë dhe restorantet përsëri do të punojnë deri në orën 21:00. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se gjendja epidemiologjike në vend është stabile, po ulet numri i të hostpializuarve në spitale, ka sht...
read more
Turqia sot ka filluar vaksinimin me “CoronaVac”

Turqia sot ka filluar vaksinimin me “CoronaVac”

Turqia sot ka filluar vaksinimin kundër COVID-19, fillimisht me bluzat e bardha. Dje, ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, mori vaksinën kineze kundër koronavirusit, Turqia sot ka filluar vaksinimin kundër COVID-19, fillimisht me bluzat e bardh...
read more
Truket që ju ndihmojnë të rikujtoni diçka që e keni harruar

Truket që ju ndihmojnë të rikujtoni diçka që e keni harruar

Sa herë na ka ndodhur të harrojmë një koncept, një arsyetim, apo edhe ndonjë formulë themelore në punë. Shkaktar për këtë janë nxitimi dhe kërkimi i furishëm brenda trurit tonë. Gjithçka bëhet më e vështirë, sepse pothuajse gjithmonë bëh...
read more
15 ushqimet më të shtrenjta në botë

15 ushqimet më të shtrenjta në botë

Këto janë 15 ushqimet më të shtrenjta në botë. Këpurdha Matsutake Këto kërpudha janë aq të rralla sa që çmimi i tyre tani arrin deri në 600 dollarë për një kilogram të vetëm. Kërpudhat Matsutake janë vendase në Japoni, por...
read more
Këta janë personat e përzgjedhur të bashkëqeverisjes Biden

Këta janë personat e përzgjedhur të bashkëqeverisjes Biden

Inaugurimi i Joe Bidenit si president i Shteteve të Bashkuara po afrohet, pas disa javësh të trazuara në Uashington, dhe vëmendja kthehet te njerëzit që ai ka caktuar për poste të larta në administratë. Shumë prej të zgjedhurve kanë karriera...
read more